Ugnali madžarski Ujpest

Železarji do prve pripravljalne zmage #video

HDD Jesenice UTE Ujpest | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Jeseniški hokejisti so v četrtek odigrali drugo pripravljalno srečanje in na domačem ledu na kolena spravili madžarsko ekipo UTE Ujpest, ki igra v ligi MOL.

Slovenski hokejski kolektiv je po sobotnem porazu proti nasprotniku iz Alpske lige drugemu moštvu Celovca (1:2) v četrtek ledeno ploskev Podmežakle zapustil z ugodnejšim rezultatom proti udeležencu lige MOL UTE Ujpest. Zanj je še lani igral letošnji železar Eric Pance, pri Madžarih pa še naprej vztraja slovenski vratar Aleš Sila.

Že v osmi minuti je svoj prvi zadetek v rdečem dresu dosegel otrok Olimpije Jure Sotlar, ki je izkoristil podajo z leve strani hitrega Tadeja Čimžarja. V 34. minuti je po samostojni akciji na 2:0 zvišal Gašper Glavič, v začetku zadnje tretjine pa je prednost ob igralcu več še okrepil veteran Marjan Manfreda. Ko je že kazalo, da bo Rok Stojanovič na svoji prvi tekmi za Jesenice zaklenil vrata, ga je dobre pol minute pred koncem premagal Attila Kovacs in znižal na 3:1. Končnih 4:1 je postavil kanadski napadalec Shane Heffernan.

Jeseniško moštvo, vodi ga slovenski selektor Nik Zupančič, bo tretji pripravljalni obračun opravilo že v soboto, ko bo gostovalo pri Neumarktu. Ta bo, tako kot Gorenjci, igral v Alpski ligi, v kateri bodo slovenski podprvaki prvo srečanje odigrali v soboto, 17. septembra, ko bodo gostili Gardeno.

Vrhunce tekme si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.

Pripravljalna tekma, 18. avgust:

SIJ Acroni Jesenice : UTE Ujpest 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Strelci: 1:0 Sotlar (Čimžar, 8.), 2:0 Glavič (34.), 3:0 Manfreda (Magovac, 42., PP1), 3:1 Kovacs (Frolik, 60.), 4:1 Heffernan (Jezovšek, Berlisk, 60.)
Kazenske minute: Jesenice 16 (0, 2, 4+10 (Rajsar)), Ujpest 16 (4, 4, 8)
Streli na gol: Jesenice 27 (8, 12, 7), Ujpest 26 (6, 5, 15)
Postava Jesenic: Stojanovič, Us, Kranjc, Berlisk, Magovac, Cerkovnik, Jeklič, Logar, Tarman, Manfreda, Heffernan, Brus (C), Rajsar, Pance, Sodja, Čimžar, Kalan, Sotlar, Jezovšek, Glavič.

Vrhunci tekme med HDD Jesenice : UTE Ujpest