Thermometer Blue 0

liga INL HK ECE Celje HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija

Sobota, 13. 2. 2016, 12.04

Za konec rednega dela INL še visoka zmaga Jesenic

Končal se je redni del mednarodne hokejske lige INL. Slovenski predstavniki so danes dosegli le eno zmago, Jesenice so s kar 7:3 v gosteh ugnale Feldkirch.

Tekmovanje se bo nadaljevalo s četrtfinalnimi dvoboji, prvi bodo na sporedu že čez nekaj dni. V četrtfinalu bosta igrala tudi jeseniški in celjski klub. V današnjih tekmah je KSV, ki si je prejšnji teden kot zadnji zagotovil končnico, gostil ECE Celje in po podaljšku zmagal z 2:1.

V derbiju ekip z vrha so vodilni hokejisti Feldkircha gostili slovenske prvake, moštvo Sija Acronija Jesenic. Jeseničani so svojo prevlado kronali šele v zadnji tretjini, ki so jo dobili s kar 6:1, skupaj pa tekmo s 7:3.

Kitzbühel je gostil Playboy Slavijo, ki je kot zadnja ekipa edina ostala brez nastopa v končnici. Domači so že po dveh tretjinah povedli s 5:0, v zadnji dosegli še dva gola, medtem ko dva zadetka Slavije v zadnjem delu tekme nista spremenila usode ljubljanskega moštva.

Četrtfinale bodo igrali po sistemu na štiri zmage med 16. februarjem in 9. marcem, polfinale in finale - v tem delu bodo igrali le še na tri zmage - pa med 12. in 26. marcem ter 29. in 13. aprilom. Pari bodo znani v noči na nedeljo, pri čemer ima prva ekipa z lestvice prvo izbiro para s spodnjega dela razpredelnice, druga drugo in tako naprej.