Ponedeljek, 14. 11. 2016, 6.56

Liga NHL, 13. november

Los Angeles Kings brez poškodovanega Anžeta Kopitarja izgubili po drami

Winnipeg Jets | Foto Reuters

Na prvi nedeljski tekmi hokejske lige NHL so Los Angeles Kings brez pomoči Anžeta Kopitarja, ki je poškodovan, gostovali pri Winnipeg Jets in izgubili po kazenskih strelih. To je bil tretji poraz v nizu za moštvo slovenskega hokejskega zvezdnika.

Anže Kopitar se je poškodoval v 43. minuti petkove tekme z Ottawo, ko ga je ob ogradi na prvi pogled nedolžno stisnil Marc Methot. Slovenski centralni napadalec se je prijel za roko in zapustil ledeno ploskev.

Po nesrečnem bližnjem srečanju z branilcem je sicer še poskušal igrati, a kaj kmalu ugotovil, da ne bo šlo in predčasno končal srečanje. V taboru Kraljev pravijo, da se bodo o njegovi vrnitvi odločali iz dneva v dan.

Kapetan pa ni edini, ki ga Kalifornijci te dni pogrešajo. Na obračunu s Senatorji se je ponovno poškodoval drugi vratar Jeff Zatkoff (poškodovani prvi vratar Jonathan Quick se bo vrnil šele prihodnje leto). Vloga prvega čuvaja mreže je tako spet pripadla Petru Budaju, iz lige AHL pa se je kot njegova menjava LA Kings ponovno pridružil Jack Campbell.

Ob omenjeni trojici se pri Kraljih s poškodbami ukvarjajo še Marian Gaborik (stopalo), Brayden McNabb (roka), Andy Andreoff (zgornji del telesa).

Od vodstva do poraza

Kralji so naporno kanadsko turnejo nadaljevali pri Winnipeg Jets, kjer so v šesti minuti povedli z golom Tannerja Pearsona, a sledile so krizne minute. Kyle Clifford je moral na petminutno hlajenje, kar so gostitelji izkoristili, dvakrat premagali Budaja in povedli.

Kalifornijsko moštvo je lovilo izenačenje in ga prek Toma Gilberta ujelo v 53. minuti. Rezultat se do konca rednega dela ni spremenil, enak je ostal tudi po podaljšku, tako da so odločali kazenski streli.

Pri gostih je bil uspešen le Dwight King, pri domačih pa številka dva letošnjega nabora Patrik Laine, odločil pa je Mark Scheifele.

Trener Kraljev Darryl Sutter je močno pogrešal kapetana svoje ekipe. O njegovi vrnitvi bodo pri LA Kings odločali iz dneva v dan. | Foto: Getty Images Trener Kraljev Darryl Sutter je močno pogrešal kapetana svoje ekipe. O njegovi vrnitvi bodo pri LA Kings odločali iz dneva v dan. Foto: Getty Images

Močno je pogrešal Kopitarja

Trener Kraljev, ki so izgubili tretjič zapored, Darryl Sutter je na vprašanje, koliko je manjkal Kopitar, odgovoril: "Močno je manjkal. Gre za centralnega napadalca z levo palico. Takšnega danes nisem imel v ekipi. Sicer pa smo se dobro držali in pokazali karakter. V tej dvorani je težko igrati."

"Kazen v prvi tretjini nas je na nek način potrla. Glede na to, da smo še v zadnji zaostajali za zadetek in se vrnili, bi lahko celo rekli, da je ta točka kot nekakšna nagrada za moralno zmago. Vsekakor to ni razplet, ki smo si ga želeli, smo se pa skozi vso tekmo zelo borili," je po porazu razmišljal strelec vodilnega zadetka Pearson.

Ta bo s soigralci spet na delu v noči na sredo, ko bodo v Coloradu opravili še zadnje, peto gostovanje pred vrnitvijo na domač teren.

Derbi Chicagu

Po podaljšku sta se končali še dve tekmi v Kanadi. Vancouver je s 5:4 ugnal Dallas, Ottawa pa Minnesoto. New York Rangers so bili s 3:1 boljši od Edmontona, Boston pa po shutoutu Tuukke Raska (zaustavil je vseh 20 strelov) z 2:0 od Colorada.

Na derbiju večera sta se udarili vodilni moštvi konferenc, Chicago Blackhawks in Montreal Canadines. Po srditem boju je s 3:2 slavil prvi. Zmagoviti zadetek je dosegel Patrick Kane.