NHL Chicago Blackhawks Detroit Red Wings St. Louis Blues Tampa Bay Lightning

Četrtek, 21. 4. 2016, 23.57

Tampa napredovala, branilci naslova ostajajo v igri

Tamap Bay

Hokejisti Tampa Bay Lightning so se že uvrstili v drugi krog končnice severnoameriške lige NHL, potem ko so na peti tekmi doma z 1:0 ugnali Detroit Red Wings in tako slavili s 4:1 v zmagah.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Alex Killorn, ki je v polno zadel v zadnji tretjini in svoje moštvo popeljal do polfinala. Šele v drugem podaljšku pa so se izpada rešili branilci naslova Chicago Blackhawks, ki so v St. Louisu slavili s 4:3 in zaostanek v porazih znižali na 2:3. Odločilni zadetek je v četrti minuti drugega podaljška prispeval Patrick Kane. Izkazal se je tudi kandidat za najboljšega vratarja lige Ben Bishop, ki je obranil vseh 34 strelov. "Želel sem si le najti pot do zmage. Fantje so v tej seriji pridno zadevali v napadu, danes pa sem bil jaz na vrsti, da opravim svoje delo in ploščka ne spustim v mrežo," je ameriškim medijem povedal Bishop.

Pingvini so se v gosteh znesli nas New Yorkom, potem ko so jim mrežo prerešetali s petimi zadetki. Anaheim je na četrti tekmi v gosteh premagal Nashville in izenačil izid v zmagah na 2:2.