Kanada ZDA svetovno prvenstvo v hokeju

Sreda, 6. 1. 2021, 15.32

sp u20, kanada

Američani razžalostili Kanadčane

SP ZDA prvak | Američani so svetovni hokejski prvaki do 20 let. | Foto Guliverimage

Američani so svetovni hokejski prvaki do 20 let.

Hokejisti ZDA so novi svetovni hokejski prvaki do 20 let. V finalu so v mehurčku v Edmontonu z 2:0 ugnali gostitelje Kanadčane in jim preprečili ubranitev naslova. Do brona so prišli Finci, s 4:1 so premagali Ruse.

hokej splošna
Sportal Predsednik IIHF še nima odgovora. Bodo vskočili Čehi, Slovaki ...?

Konec je enega redkih svetovnih hokejskih prvenstev, ki jih bomo videli v tem letu, saj je Mednarodna hokejska zveza večino SP zaradi epidemije covid-19 odpovedala.

Največ veselja je SP do 20 let prineslo v tabor ZDA, ki je v finalu v Edmontonu prekrižal načrte gostiteljem Kanadčanom. Ti so do finala prišli brez praske, Američani pa so v skupinskem delu izgubili le enkrat - proti Rusiji. V finalu je mrežo domačinov v 14. minuti načel Alex Turcotte, najkoristnejši igralec prvenstva Trevor Zegras pa je v začetku druge tretjine izid zvišal na 2:0, kar je bil tudi končni izkupiček tekme. Ob pomembni zmagi se je izkazal vratar Spencer Knight, zaustavil je vseh 34 poskusov nasprotnikov. Na drugi strani je Devon Levi, ki so ga izbrali za najboljšega vratarja prvenstva, ubranil 19 strelov od 21.

To je za Američane peti naslov mladinskih svetovnih prvakov, prvi po letu 2017. Najbolj trofejni Kanadčani ostajajo pri številki 18.

V tekmi za tretje mesto so Finci s 4:1 premagali Ruse, dva zadetka so ob koncu dosegli v prazen gol.