3. 2. 2008,
8.58

Nedelja, 3. 2. 2008, 8.58

"Rdeča krila" do sedme zaporedne zmage

V noči na nedeljo so v severnoameriški hokejski ligi NHL odigrali 13 tekem. Moštvo Detroita je ugnalo Boston in zabeležilo sedmo zaporedno zmago.

Moštvo New Jerseyja v zadnjem času sicer ni blestelo, saj je doživelo tri zaporedne poraze. Toda najslabša ekipa lige je pravcat tekmec za preprečitev negativnega niza, kar so gostitelji znali izkoristiti. Kralji so se sicer dobro držali vse do sredine druge tretjine, ko so zaostajali z 2:3. Toda nato so hitro dopustili še dva gola domačinom in tekma je bila odločena. Pri zmagovalcih, za katere je zadelo šest različnih hokejistov, je bil neobičajno napadalno razpoložen branilec Colin White, ki je prispeval gol in podajo.

Daleč najuspešnejše moštvo lige Detroit je gostovalo v Bostonu in vpisalo še sedmo zaporedno zmago (3:1). Zelo dobro je delovala naveza Pavel Dacjuk-Henrik Zetterberg, saj je dosegla dva gola in dve podaji. Rdeča krila so dobila sedem ali več tekem zapored že tretjič letos. Zato ni presenetljivo, da imajo že 17 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem na Zahodu - Dallasom.

Slednji je z 2:1 dobil dvoboj v Calgaryju in tako prekinil niz štirih zmag Plamenov. Poln izkupiček sta Zvezdam zagotovila Brenden Morrow in Niklas Hagman. Pomemben delež pa je z 31 obrambami prispeval tudi vratar Marty Turco. Najmanj dvomov o tem, koga okititi z nazivom junaka tekme, je bilo v Philadelphii. Po 707 tekmah v najmočnejši ligi na svetu je namreč svoj prvi "hat-trick" vpisal Mike Knuble in tako skoraj sam premagal prvake iz Anaheima (3:0). Nekaj zaslug gre tudi vratarju Martinu Bironu (27 obramb), ki je tretjič ostal nepremagan.

Liga NHL, 2. februar:

Montreal Canadiens : New York Islanders 4:1 Dandenault, Kovalev, Plekanec, Streit; Comeau

San Jose Sharks : Chicago Blackhawks 3:2** Cheechoo, Vlasic; Sharp, Keith

Boston Bruins : Detroit Red Wings 1:3 Kobasew; Rafalski, Datsjuk, Zetterbeg

New Jersey Devils : Los Angeles Kings 6:3 Brilin, Elias, Rachunek, White, Clarkson, Zajac; Visnovsky, Johnson, Boyle

Philadelphia Flyers : Anaheim Ducks 3:0 Knuble 3

Toronto Maple Leafs : Ottawa Senators 4:2 Blake, Colaiacovo, Moore, Tlusty; Neil, Foligno

Washington Capitals : Atlanta Thrashers 0:2 Hossa, White

Columbus Blue Jackets : Minnesota Wild 1:4 Brassard; Gaborik 2, Rolston, Foster

Pittsburgh Penguins : Carolina Hurricanes 4:1 Sykora, Malone, Christensen, Malkin; Samsonov

Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 2:3 Gratton, Prospal; Jokinen, Tednik, Bouwmeester

Nashville Predators : Phoenix Coyotes 3:2* Legwand, Erat, Radulov; Doan, Reinprecht

St. Louis Blues : Colorado Avalanche 4:6 Hinote, Kariya, McDonald, Tkachuk; Arnason, Guite 2, Hensick 2, Hlinka

Calgary Flames : Dallas Stars 1:2 Langkow; Morrow, Hagman