Petek, 28. 4. 2017, 5.48

Liga NHL, 27. april, 2. krog končnice

Sidney Crosby v manj kot minuti dvakrat zadel v polno #video

Pittsburgh Penguins NHL | Foto Reuters

V noči na petek so v ligi NHL odigrali še preostali dve tekmi polfinala končnice. Na delu so bili tudi aktualni prvaki Pittsburgh Penguins, ki so v gosteh premagali Washington Capitals. Tekma se je končala z izidom 2:3.

Pri Pingvinih je bil na ledu najbolj razpoložen Sidney Crosby, ki je za svojo ekipo prispeval dva gola. Uspešen je bil v drugi tretjini, potem ko je v 52 sekundah dvakrat premagal nasprotnega vratarja. Crosby je bil nevaren vsakič, ko je bil pri ploščku. Odločilni gol je v zadnji tretjini dosegel Nick Bonino.

Pri Washington Capitals sta bila uspešna Aleks Ovečkin in Evgenij Kuznecov.

Na drugi tekmi so se med seboj udarili Ottawa Senators in New York Rangers. Uvodno tekmo so dobili domači hokejisti z izidom 2:1.