Nedelja, 27. 8. 2017, 15.41

Pripravljalni turnir v Kapfenbergu

Železarji po osvojenem turnirju dolgo pretili še EBEL-ligašu

HDD Jesenice | Foto HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti HDD Jesenice so zmagovalci turnirja v Kapfenbergu. Potem ko so v petek po kazenskih strelih premagali slovaški klub Gladiators Trnava, so v soboto v tekmi za prvo mesto s 5:3 premagali nasprotnika iz Alpske lige Neumarkt. Zmaga je imela grenak priokus, saj se je poškodoval Nik Pem. Železarji so se v nedeljo pomerili še z EBEL-ligaškim Gradcem in mu po štirih prejetih zadetkih v zadnji tretjini priznali premoč z 1:5.

Jeseničani se iz Avstrije vračajo z dvema zmagama in prvim mestom na pokalu Gösser v Kapfenbergu. V finalu so se pomerili s tekmeci iz Alpske lige, hokejisti Neumarkta in jih premagali s 5:3. Dvakrat je zadel Miha Brus, po enkrat pa Luka Kraigher, Miha Logar in Andrej Tavželj.

Železarji so do finala prišli s petkovo zmago nad slovaškim drugoligašem Gladiators Trnava. Redni del ni dal zmagovalca (2:2), so se pa po izvajanju kazenskih strelov veselili Gorenjci. Zadetka v rednem delu sta prispevala Luka Kalan in Nik Pem, v loteriji pa je bil najprej uspešen Jaka Šturm, pod odločilni zadetek pa se je podpisal Žan Jezovšek.

Kljub zmagi ima turnir za jeseniško moštvo tudi grenak priokus. Poškodoval se je eden od udarnih članov ekipe Nik Pem. Napadalec si je izpahnil ramo. Kako resna je poškodba, bodo pokazali nadaljnji pregledi.

Na tretjem mestu so turnir štirih držav končali Slovaki, ki so bili v soboto zanesljivo boljši od gostitelja Kapfenberga (4:0).

Gradec jih je strl v zadnji tretjini

Jeseničani so se v nedeljo pomerili še predstavnikom lige EBEL Gradcem, za katerega igra slovenski napadalec Ken Ograjenšek. Avstrijsko moštvo je zaradi težav z avtobusom izpustilo močan mednarodni turnir in tako v goste povabilo železarje.

Ti so se graškim panterjem dobro upirali. Na začetku zadnje tretjine so domačini povedli z 2:0, a je v 46. minuto z zadetkom in znižanjem na 2:1 odgovoril Brus. Ob koncu pa je imel Gradec več moči, v zadnjih osmih minutah zadel še trikrat in zanesljivo zmagal.