Val Pusteria HDD Jesenice Alpska liga IceHL

Sobota, 13. 8. 2022, 14.28

pripravljalna tekma s pustertalom

Jeseničani izgubili na Južnem Tirolskem

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP | Jeseničani so na prvi pripravljalni tekmi sezone z 0:2 izgubili s Pustertalom, ki bo drugo sezono zapored igral v IceHL. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so na prvi pripravljalni tekmi sezone z 0:2 izgubili s Pustertalom, ki bo drugo sezono zapored igral v IceHL.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so v petek odigrali prvo pripravljalno tekmo za sezono 2022/23. V Brunicu so gostovali pri članu IceHL Pustertalu in izgubili z 0:2.

HK Olimpija Orli Znojmo
Sportal Olimpija začela z visokim pripravljalnim porazom

Jeseniški hokejisti, ki bodo tudi v prihodnji sezoni igrali v Alpski ligi, so pod vodstvom trenerja Gabra Glaviča v petek odigrali prvo pripravljalno srečanje. Na gostovanju so palice prekrižali z nekdanjim predstavnikom Alpske lige, zdaj pa članom IceHL, Pustertalom.

Italijansko moštvo je povedlo v 11. minuti, ko je za vodstvo z natančnim strelom poskrbel Morten Jensen. Železarji so v drugi tretjini trikrat zaigrali z igralcem več, a jim razpoloženega vratarja Jacoba Smitha ni uspelo premagati. V zadnjem delu je Pustertal še enkrat premagal debitanta med jeseniškima vratnicama Anttija Karjalainena, plošček je za njegov hrbet poslal Filip Ahl in postavil končnih 2:0.

Naslednja pripravljalna tekma Jeseničane čaka prihodnji teden, ko bodo v Budimpešti gostovali pri ekipi MAC.

Prvo tekmo nove sezone Alpske lige bo gorenjsko moštvo odigralo 10. septembra proti Cortini v domači Podmežakli.