Liga EBEL, od 11. do 13. december

Olimpija še drugič v dobrem dnevu visoko izgubila

2

Olimpija Dornbirn | Foto Sportida

Hokejisti Olimpije so po nedeljskem porazu z Bolzanom (1:6), v ponedeljek spet stopili na led in premoč priznali še Dornbirnu (2:7).

Ljubljančani so se zavedali, da je pred njimi težka nedeljska naloga. V prvem od štirih zaporednih gostovanj so se podali v Bolzano, k ekipi z vrha lestvice, s katero letos niso imeli prav veliko možnosti. Na prvem dvoboju v gosteh je bilo 1:4, v Tivoliju pa 0:4. V nedeljo so zeleno-beli dobro igrali do polovice tekme, potem pa v nekaj minutah prejeli tri zadetke in zapravili vse možnosti za morebitno presenečenje.

Po Bolzanu klonili še na derbiju začelja

Časa za regeneracijo Olimpija po nedeljskem porazu ni imela prav veliko, saj je že v ponedeljek gostovala na Predarlskem. Na derbiju začelja se je udarila z Dornbirnom, ki mu ni bila kos. Avstrijci so povedli že v četrti minuti, ko je vratarja Ljubljančanov Jeffa Frazeeja premagal razpoloženi Oliver Achermann.

Aljaž Uduč je v 17. minuti priskrbel izenačenje, a so gostitelji na prvi odmor odšli z vodstvom. Tega so zvišali (na 3:1) v 46. minuti. Olimpijo je v igro kmalu zatem vrnil kapetan Aleš Mušič, a po njegovem znižanju na 3:2 so domači prerešetali ljubljansko mrežo. Zadeli so še štirikrat in slavili s 7:2.

Olimpija bo spet na delu v petek, ko bo gostovala pri Gradcu, ki mu gre v zadnjem času slabo in ga je v tej sezoni doma že dvakrat premagala. Graški panterji so iz zgornjega doma padli na deseto mesto lestvice razširjenega avstrijskega prvenstva.

Slovenski obračun Gračnarju, Urbas spet med strelci

Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja je gostil Gradec našega napadalca Kena Ograjenška in zmagal s 3:1.

Celovčani so se v nedeljo veselili velike zmage. Premagali so vodilni Dunaj. | Foto: Sportida Celovčani so se v nedeljo veselili velike zmage. Premagali so vodilni Dunaj. Foto: Sportida

Reprezentančna napadalca Jan Urbas in Miha Verlič sta z Beljakom po podaljšku slavila pri drugem Linzu. Ponovno je bil razpoložen Urbas, ki je pri zmagi Beljačanov prispeval zadetek in podajo. Za lepo presenečenje sta poskrbela tudi Mitja Robar in Žiga Pance. S Celovcem sta zaustavila vodilni Dunaj.

V torek sta gostovala v Gradcu, zmagala, gol za Celovec pa je zabil tudi Robar. Beljak je klonil v avstrijski prestolnici, Gračnarjev Salzburg pa se je v derbiju večera udaril z Linzem in izgubil.

Liga EBEL:

Nedelja, 11. december

Bolzano : HDD Olimpija 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Reid 25., 40., Vallerand 36., Oleksuk 36., Kearney 48., Palmieri 53.; Bussieres 58.

Red Bull Salzburg : Graz 99ers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Welser 13., Hughes 21., Thomas 60.; Beach 45.
Luka Gračnar (RB Salzburg) je branil celo tekmo in zbral 27 obramb.
Ken Ograjenšek (Graz) je dvakrat sprožil proti vratom Gračnarja.

Black Wings Linz : VSV Beljak 3:4* (1:0, 0:1, 2:2) - podaljšek
DaSilva 10., Lukas 44., Broda 51.; Johner 35., 46., Urbas 48., Locke 64.
Jan Urbas (VSV) je prispeval zadetek in podajo.
Miha Verlič (VSV) je dbakrat sprožil proti vratom Linza.

Vienna Capitals : KAC Celovec 3:4* (2:0, 0:2, 1:1) - podaljšek
Wukovits 6., Nödl 16., Sharp 53.; Neal 25., Popović 31., Harand 48., Lundmark 62.
Mitja Robar (KAC) je enkrat streljal na vrata Dunaja.
Žiga Pance (KAC) ni niti enkrat streljal na vrata Dunaja.

Innsbruck : Sapa Fehervar 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Dornbirn : Orli Znojmo 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Ponedeljek, 12. december

Dornbirn : HDD Olimpija 7:2 (2:1, 0:0, 5:1)
Achermann 4., D'Alvise 19., 52., Häußle 46., Arniel 50.; Uduč 17., Mušič 49.

Torek, 13. december
Graz 99ers : KAC Celovec 1:4 (0:2, 0.0, 1:2)
Beach 53.; Kapstad 4., Robar 7., Brucker 44., Ganahl 58.
(Ken Ograjenšek je na vrata KAC-a sprožil dva strela in odsedel eno malo kazen; Mitja Robar je za KAC zabil gol, Žiga Pance je sprožil dva strela na vrata Gradca)

​Vienna Capitals : VSV Beljak 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Hunter 15., Sharp 33.; Tessier 23. (SH1)
(Jan Urbas je sprožil pet strelov na vrata Dunaja, statistika Mihe Verliča je ostala prazna)

Black Wings Linz : Red Bull Salzburg 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Broda 13. (PP1), 45., 60., Schofield 34., Da Silva 49.; Olson 9. (PP1), Duncan 23.
(Luka Gračnar je igral vso tekmo in ubranil 27 strelov na salzburška vrata)

Bolzano : Sapa Fehervar 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 1:0) - podaljšek
Kearney 12. (PP1), Gander 25., Reid 38. (PP1), Bernard 47., Insam 65.; Sofron 16. (PP1), Vaš 18. (SH1), Maylan 30. (PP1), Beauregard 56.

Innsbruck : Znojmo 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)