Nedelja, 18. 9. 2016, 20.41

Poročilo s tekme Sapa Fehervar : Olimpija Ljubljana

Olimpija se iz Madžarske vrača praznih rok

Sebastjan Hadžič HDD Olimpija | Foto Vid Ponikvar

Hokejisti HDD Olimpije so v 2. krogu lige Ebel v gosteh izgubili proti Fehervarju z 1:2 (1:1, 0:0, 0:1).

Po porazu proti na začetku sezone razpoloženemu Beljaku, ki je tokrat s 6:0 odpravil Znojmo, je hokejiste Olimpije čakalo prvo gostovanje v njihovi deseti sezoni v ligi Ebel. Gostovali so pri madžarskemu predstavniku, ki je bil v zadnjih sezonah večkrat previsoka ovira za Ljubljančane, to pot pa so bili zmaji vseh šestdeset minut enakovreden tekmec, čeprav so na začetku domači silovito pritisnili z vseh položajev. Do spremembe je prišlo v 11. minuti, ko je po lepi samostojni akciji zadel Adam Courchaine.

Toda veselje domačih navijačev in igralcev je bilo kratko, saj je le dve minuti in 11 sekund kasneje po lepi podaji Anžeta Ropreta izenačil Sebastijan Hadžič, ki se je dobro znašel pred golom. Tako eni kot drugi so imeli velike težave z nadzorom ploščka na izjemno slabi ledeni podlagi. Organizatorji so namreč pred tekmo celo želeli, da bi se moštvi ogrevali v sosednjem balonu, kjer imajo prav tako ledeno ploskev.

... Csanad Erdely pa Madžarom priigral zmago. | Foto: Sportida ... Csanad Erdely pa Madžarom priigral zmago. Foto: Sportida

V drugi tretjini so bili tudi po strelih v okvir gola gosti nevarnejši. Tako eni kot drugi so dobro delovali v obrambi v trenutkih, ko je nasprotnik bil številčno močnejši. Na začetku tretje tretjine pa se je plošček pred ljubljanskim golom nesrečno odbijal in vse skupaj je Csanad Erdely izkoristil za novo vodstvo.

Sledili so poizkusi gostov, da bi prišli do izenačenja, a jih je zapustila tudi športna sreča, ko je strel Ropreta že premagal domačega vratarja, a je Madžare rešil okvir gola. V zadnjih trenutkih tekme so Ljubljančani poizkušali tudi brez vratarja, a je ostalo pri tesni zmagi domačih.

Zmaje v petek čaka eno od najtežjih gostovanj v celotni sezoni pri aktualnih prvakih v Salzburgu.

Fehervar : HDD Olimpija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Dvorana Gaborja Ocskaya, gledalcev 2468, sodniki: Zrnić, Piragić (glavna), Nemeth, Gatol (linijska).
Strelci: 1:0 Courchaine (11.), 1:1 Hadžić (Koren, Ropret, 13.), 2:1 Erdely (Sarpatki, Maylan, 42.).
Kazenske minute: Fehervar 22, HDD Olimpija 8 minut.