8.43

Nedelja, 2. 3. 2008, 8.43

Ottawa se prebuja

V ligi NHL je najboljše moštvo z začetka sezone Ottawa po slabšem obdobju zopet v dobri formi. Anže Kopitar je zabeležil dve podaji, Los Angeles pa je izgubil.

Colorado je z zmago nad Los Angelesom končal negativni niz štirih porazov, na žalost pa je zmaga prišla prav nad ekipo Anžeta Kopitarja. Tekma sicer ni minila povsem brez zapletov, saj je moral Ryan Smyth, kmalu potem ko je vknjižil že drugi gol, zaradi precej brutalnega "bodychecka" z ledene ploskve na nosilih.

"Bilo je strašljivo, takih prizorov si ne želim gledati prav pogosto," je po tekmi dejal Ian Laperriere, čigar moštvo je končno zabeležilo novo zmago. Smyth se je poškodoval, ko ga je proti koncu druge tretjine na stekleno "bando" pritisnil branilec Kraljev Jack Johnson. Napadalec Colorada je nato nekaj minut negibno obležal na ledu, okrog njega pa so se zgrinjali trenerji. Kmalu je prišel k zavesti, a so ga vseeno odpeljali na podrobnejše opazovanje v bolnišnico. Zaradi dogodka se je na ledu nato skoraj razvil pretep, a so hokejisti kmalu umirili razgreto kri, tako da se je tekma nadaljevala. Že pred poškodbo Smytha jo je skupil Marek Svatos, ki si je poškodoval desno koleno. Poleg dveh golov Smytha, so za Avalanche zadeli še Ruslan Salei, Joe Sakic in Andrew Brunette, za Kralje pa sta bila uspešna Mike Cammalleri in Rob Blake. Pri obeh zadetkih je podal Kopitar.

Carolina : Tampa Bay 5:1 Samsonov 2, Staal, Corvo, Ruutu; Halpern

Colorado : Los Angeles 5:2 Smith 2, Salei, Sakic, Brunette; Cammalleri, Blake, Kopitar 2 podaji

Dallas : Nashville 1:3 Ribeiro; Legwand, Tootoo, Dumont

St. Louis : San Jose 0:2 Pavelski, Grier

Phoenix : Calgary 1:3 Doan; Iginla 2, Warrener