Nedelja, 22. 1. 2017, 16.15

Liga EBEL, 22. januar

Groznik popeljal Olimpijo v vodstvo, a je na koncu ostala praznih rok

Olimpija Znojmo | Foto Morgan Kristan / Sportida

Hokejisti Olimpije so v drugem delu lige EBEL, v skupini, ki se bojuje za uvrstitev v končnico, doživeli še drugi poraz. Po tem, ko jih je v petek z 8:8 premagal Beljak, so v nedeljo na domačem ledu z 1:2 priznali premoč še češkemu Znojmu.

Ljubljančani v drugi del niso prenesli nobene bonus točke, kar pomeni, da so imeli že ob začetku zmanjšane možnosti za morebiten čudež in uvrstitev v končnico. Na to sicer še lahko upajo, a bodo upi z vsakim porazom vse manjši.

Olimpija, ki ji je na Jesenice pobegnil še Sebastjan Hadžič, je v nedeljo gostila Znojmo. V prvi tretjini obračuna v Hali Tivoli je gol zabil Olimpijin branilec Boštjan Groznik, kar je sila redek pojav. Orjak, ki je v svojih časih tekmece strašil predvsem s svojimi boksarskimi veščinami in bil zadolžen za red v obrambi, je namreč dosegel šele tretji gol v karieri v ligi EBEL, pa čeprav je v tej ligi odigral že več kot 500 tekem. V drugi tretjini so Čehi izenačili, gol pa je zabil Antonin Boruta. Končni izid tekme je v 56. minuti postavil Marek Biro.

Zmaji bodo v petek gostovali pri Fehervarju.

Korošce sta v petek do visoke zmage popeljala Jan Urbas (štirje zadetki) in Miha Verlič (zadetek, podaji), danes pa so ti gostovali na Madžarskem in doživeli visok poraz. Verlič je sicer zabil dva gola, Urbas pa prispeval dve podaji. Gradec Kena Ograjenška je tri nove točke ujel pri Donbirnu in prevzel vodstvo.

V skupini, v kateri so moštva že v končnici, je Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja porazil Bolzano, Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta pa Linz. Dunajčani so zmagali v Innsbrucku.

Kvalifikacijska skupina:
HDD Olimpija : Znojmo 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Groznik 20.; Boruta 30., Biro 56.

Fehervar : VSV Beljak 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
Sofron 15., Sarauer 17., Koger 18., Erdely 42., 51., Schiestel 56.; Verlič 20., 40. (obakrat podajalec Urbas)
(Miha Verlič je zabil dva gola, Jan Urbas pa prispeval dve podaji za VSV)

Dornbirn : Graz 99ers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
D'Alvise 12., Livingston 49.; McLean 7., Beach 34., 35.
(Ken Ograjenšek je igral za Gradec)

Skupina za razvrstitev:
Innsbruck : Vienna Capitals 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

KAC Celovec : Black Wings Linz 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Lundmark 17. (podaja Robar), Ganahl 22., Kreuzer 36. (podaja Robar), Harand 53. (podaja Pance); Piche 30.
(Mitja Robar je zmagi KAC-a prispeval dve podaji, Žiga Pance eno)

Bolzano : Red Bull Salzburg 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Metropolit 16., Reid 35.; Rauchenwald 5., Kristler 23., 50., Raffl 47., Hughes 59.
(Luka Gračnar je ubranil 30 strelov na vrata Salzburga)

Zaostala tekma 1. kroga, 24. januar:

Red Bull Salzburg : Innsbruck 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Kristler 3., Hughes 24., 46. (PP1), Rauchenwald 29., 48.; Bishop 42., Lamoureux 43.
(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

6. Olimpija 2 - 0 (0)

Moštva igrajo deset dodatnih tekem za preostali dve vstopnici za končnico.
() - v oklepaju sto točke, ki so jih ekipe prinesle iz prvega dela

Skupina za razvrstitev (moštva so že v končnici):
1. Red Bull Salzburg 2 tekmi - 10 točk (4)
2. Vienna Capitals 2 - 9 (6)
3. KAC Celovec 2 - 6 (0)
4. Black Wings Linz 2 - 5 (2)
5. Bolzano 2 - 1 (1)
6. TWK Innsbruck 1 - 0 (0)

Moštva zgornjega doma, ki so že v končnici, igrajo deset dodatnih tekem. Tisti, ki bodo končali na mestih med ena in tri, si bodo sami izbrali četrtfinalnega nasprotnika.