2. 10. 2014,
18.20

Četrtek, 2. 10. 2014, 18.20

Olimpija doma priznala premoč še Salzburgu, koroški derbi Beljaku

Olimpija je v letošnji ligi EBEl zabeležila še osmi poraz. V Hali Tivoli je z 1:3 izgubila s Salzburgom. Pestro je bilo v Beljaku, kjer sta se v koroškem derbiju spopadla večna tekmeca VSV in KAC.

Za Olimpijo ob Mihi Pesjaku niso igrali še Gregor Koblar, Rok Leber in Igor Cvetek. V vratih Salzburga je tekmo začel Luka Gračnar. Prva tretjina je z goli postregla šele v zaključku, ko je goste v 19. minuti do vodstva popeljal Brian Fahey, a Rdeči biki so se lahko veselili le dobre pol minute, ko je za izenačenje poskrbel Gal Koren. Tudi ta izid je imel kratko življensko dobo, 24 sekund kasneje je za novo vodstvo Salzburga zadel Alexander Cijan. V drugih dvajsetih minutah zadetkov ni bilo, v vratih Olimpije se je z nekaj izvrstnimi obrambami izkazal čuvaj mreže Andy Chiodo. V zadnji tretjini so gostje prek Matthiasa Trattniga še povišali vodstvo in se na koncu veselili zmage s 3:1.

Gradec Mihe Verliča je izgubil z Dunajem, Žiga Pance pa je z Bolzanom gostil Linz in se veselil zmage s 4:1. Prvi gol na tekmi je zabil prav slovenski reprezentant, ki je pri tretjem golu Bolzana sodeloval še s podajo.

Jan Urbas je prvič občutil koroško rivalstvo, njegobv KAC pa je v Beljaku izgubil z 1:4. Sapa je po podaljšku ugnala Innsbruck, Češki Znojmo pa je kar z 10:2 razbil Dornbrin.