29. 1. 2008,
21.50

Torek, 29. 1. 2008, 21.50

Okrepitvi (še) nista prišli do izraza

V osmem krogu drugega dela hokejske lige Ebel (skupina 1-6) so igralci Acroni Jesenic v Podmežakli izgubili proti avstrijskemu Black Wings Linzu s 4:6 (1:3, 1:2, 2:1).

Jeseničani se od dvorane Podmežakla poslavljajo s porazom v zadnjem domačem obračunu v drugem delu lige Ebel. V petek in nedeljo Gorenjce namreč čakata le še gostovanji na Dunaju in v Salzburgu, navijači pa že preračunavajo, kdo bo nasprotnik Jeseničanov v četrtfinalu. V današnjih tekmah je celovški KAC premagal beljaški VSV in se zavihtel na tretje mesto, saj so Salzburžani doma izgubili z Vienno.

Domači navijači so z nestrpnostjo pričakovali današnji dvoboj, saj so Železarji konec tedna v svoje vrste pripeljali dva nova igralca, Kanadčana Jarroda Skaldeja in Šveda Henrika Malmströma. To je pomenilo tudi spremenjene napadalne trojke. V dvoboju z Linzem se je to izkazalo kot neuigranost in posledično neučinkovitost. V uvodu so imeli domači namreč več od igre, a si niso pripravili prave priložnosti za vodstvo. Tudi v peti in šesti minuti, ko so imeli celo dva igralca več na ledu.

Gostje so temeljni kamen za zmago položili v drugi polovici prvega dela, ko so v dveh minutah in pol dosegli tri gole. Domačim je nekaj upanja za morebiten zasuk vlil prvi zadetek Sabahudina Kovačeviča v letošnji sezoni, a kaj, ko so gostje po dveh tretjinah spet ušli na +3, kar je pomenilo "misijo nemogoče" pred zadnjim delom. Večji del krivde morajo Jeseničani pripisati sebi, saj jim nikakor ni uspelo izkoristiti številčne prednosti na ledu, poraz pa so z dvema zadetkoma ublažili šele ob koncu dvoboja, ko je bil zmagovalec že znan.