Sreda, 22. 2. 2017, 7.16

Liga NHL, 21. februar

Kralji končali črno serijo, trener do rekorda

Los Angeles Kings Anže Kopitar | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so sinoči gostovali pri moštvu Colorado Avalanche. Z zmago z 2:1 so prekinili niz treh zaporednih porazov. Odločilni gol za zmago Kraljev je prispeval Trevor Lewis. Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je odigral 18 minut in pol, v tem času pa v statistiko vpisal en strel na gol.

Kalifornijci so se pri rezultatsko najmanj prepričljivem moštvu lige (Colorado je na 58 tekmah zbral le 35 točk) v začetku druge tretjine znašli v zaostanku. Slovaškega vratarja Petra Budaja je premagal finski mladenič Mikko Rantanen, a na veselje Kraljev je bil to edini plošček, ki je ta večer končal za hrbtom njihovega čuvaja mreže. Budaj, ki ga je večkrat rešil tudi okvir vrat, je namreč zaustavil 24 strelov od 25.

Slabe tri minute po uvodnem zadetku se je med strelce z izenačenjem vpisal Tyler Toffoli, sredi obračuna pa je zadetek za vodstvo Los Angeles Kings dosegel še Trewor Lewis. Vse do konca srečanja se rezultat ni spremenil in Kralji so po treh zaporednih ničlah vpisali pomembni točki v boju za končnico.

Sutter na vrhu z Murrayjem

Za trenerja LA Kings Darryla Sutterja je bila to 215. zmaga v vlogi trenerja te franšize, s čimer se je izenačil z dozdajšnjim rekordnim trenerjem Kraljev Andyjem Murrayjem. Kanadčan je sicer vodil že 1.262. tekmo lige NHL in se na 13. mestu večne lestvice izenačil z Jacquesom Lemairom. "Lepo. Bilo je veliko dobrih ekip, veliko dobrih igralcev."

Da ne bi čakali do zadnje tekme

"Nikoli si ne želiš loviti nasprotnika, a kljub težkemu začetku druge tretjine nam je na koncu uspelo. Pomembno je, da smo končali negativni niz. Pred srečanjem smo se pogovarjali, kako prav bi nam prišel dober niz, s katerim bi si že predčasno zagotovili končnico, tako da nam ne bi bilo treba nanjo čakati do konca rednega dela sezone. Zdaj se moramo zbrati in osredotočiti na naslednjo tekmo," je po zmagi dejal strelec izenačujočega zadetka Toffoli.

"Osredotočiti se moramo že na naslednjo tekmo," je dejal Tyler Toffoli. | Foto: Reuters "Osredotočiti se moramo že na naslednjo tekmo," je dejal Tyler Toffoli. Foto: Reuters

Trenutno so na devetem mestu zahodne konference, s tekmo in dvema točkama manj od osmega Calgaryja, ki v rokah drži wild-card. Naslednji preizkus jih čaka v noči na petek, ko bodo v domači dvorani Staples Centru gostili hokejiste Boston Bruins. Ti so v zadnjem času precej razpoloženi, nanizali so štiri zmage in so prav tako na devetem mestu svoje konference.