10.03

6 let, 7 mesecev

Petek, 14. 12. 2007, 10.03

Nadvlada Jeseničanov

V 19. krogu hokejske lige EBEL so Jeseničani gostovali pri Gradcu Iva Jana in po podaljšku ponovno zmagali, medtem ko je ZM Olimpija doma izgubila z Innsbruckom.

Železarji so ostali vodilno moštvo lige, z zmago v Gradcu pa so niz nepremaganosti raztegnili na dvanajst tekem. S tem so izenačili rekordni niz Dunaja iz sezon 2003/04 in 2004/05. Medtem ko gre Jeseničanom zadnje čase vse kot po maslu - tokrat so zabeležili novo veliko zmago v avstrijskem prvenstvu -, pa Ljubljančani slasti zmage niso okusili vse od 28. oktobra, ko so doma premagali Linz. Tudi nedelja je ostala zakleta, saj so v Hali Tivoli izgubili proti neugodnemu Innsbrucku, ki je četo ljubljanskega trenerja Ildarja Rahmatuljina porazil že v 16. krogu, prav tako v Ljubljani.

Liga EBEL, 19. krog:

Nedelja, 11. november: Graz 99ers : Acroni Jesenice 0:1 * (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) Kranjc 65.

*- po podaljšku

ZM Olimpija : TWK Innsbruck 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) Lindner 2., Razingar 20., Dagenais 60., Pewal 60.

Vienna Capitals : Alba Volan-Fevita 6:1 (1:0, 1:0, 4:1) Selmser 1., Fairchild 31., Fox 46., 54., D. Rodman 49. Werenka 57.; Vaszjunyin 55.

KAC : VSV 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) Hinz 35.; Petrik 8., Stewart 16.

Liwest BW Linz : Red Bull Salzburg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) Shearer 7., Shearer 44., Leahy 49.; Kalt 7., Pinter 26., Fast 29., Kalt 46.