7 let, 12 mesecev

liga KHL Slovan Bratislava Rok Tičar Žiga Jeglič

Nedelja, 18. 1. 2015, 12.30

Nadstreljali, a ne premagali

Hokejisti Slovana iz Bratislave so v boju z dvakratnim prvakom lige KHL nadstreljali člane Dinama iz Moskve, a izgubili z 0:2. Generalni direktor Slovana opozarja, da prioriteta ostaja liga KHL.

Slovaško moštvo je v soboto pred domačimi gledalci palice prekrižalo z moskovskim Dinamom, ki na zahodu ostaja v prvi tretjini lestvice, na četrtem mestu, medtem ko je Slovan zadnji na zahodu. Gostje se lahko za zmago zahvalijo predvsem razpoloženemu čuvaju mreže Aleksandru Lazušinu, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno in se veselil drugega shutouta v sezoni. Slovanovci so namreč z 32:23 nadstreljali Dinamo, a je bil Lazušin vselej na mestu, medtem ko sta za Moskovčane v drugi tretjini zadela Denis Kokarev in Matt Robinson, ki sta poskrbela za edina zadetka na tekmi.

Rok Tičar je za Slovan igral dobrih 18 minut, dvakrat ustrelil in bil uspešen pri štirih od desetih sodniških metov. Drugi slovenski napadalec Žiga Jeglič je drsal malce manj kot 20 minut, prav tako sprožil dva strela in dobil enega od štirih bulijev.

Za Slovan ostaja prioriteta liga KHL

Slovan je na zadnjem mestu zahodne konference, enako število točk na zahodu sta zbrala še Atlant Mitiši in Medveščak. Zadnjega se je v preteklih dneh pogosto omenjalo z ligo EBEL, saj naj bi se Zagrebčani po dveh sezonah v Kontinentalni hokejski ligi želeli vrniti v razširjeno avstrijsko prvenstvo. V povezavi z ligo EBEL se je v avstrijskih medijih pojavilo tudi ime edinega slovaškega kluba, ki trenutno nastopa v ligi KHL. Na govorice se je že odzval generalni direktor Slovana Bratislave Maroš Krajči: "Igramo v ligi KHL in ta ostaja naša prioriteta. Naredili bomo vse, kar je v naši moči, da ostanemo v tej ligi."