Torek, 14. 2. 2017, 7.30

Liga NHL, 13. februar

Kojoti razveselili Kopitarja

New York Rangers | Foto Reuters

Hokejisti New York Rangers so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju v Columbusu premagali domači Blue Jackets s 3:2. Zanje je bila to šesta zaporedna zmaga. V drugem obračunu v noči na torek je bila Arizona Coyotes prav tako v gosteh boljša od domače ekipe Calgary Flames s 5:0.

Odločilni zadetek za šesto zaporedno zmago ekipe iz New Yorka je dosegel Jimmy Vesey v 54. minuti tekme. V prvi tretjini je goste v vodstvo z 1:0 popeljal Brandon Dubinsky, v zadnji pa je ob Veseyju v polno zadel še Kevin Hayes. Za domačo ekipo sta zadetka prispevala Dan Girardi in Nick Foligno.

"Morda naša igra ni bila najboljša, vendar smo našli način, kako doseči zmago, kar je najpomembneje," je po zmagi svoje ekipe dejal Alain Vigneault, trener New York Rangers.

Vrhunci srečanja v Calgaryju:

Igralec tekme v Calgaryju je bil gostujoči vratar Mike Smith, ki je ubranil kar 36 strelov, v napadu pa je bil z dvema goloma za visoko zmago Arizone najbolj učinkovit Christian Dvorak. Po en gol so dosegli še Martin Hanzal, Jordan Martinook in Ryan White

Kojoti so preprečili Calgaryju, da bi na lestvici prehiteli Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Hrušičan bo nastope v ligi NHL nadaljeval v noči na četrtek.