Liga NHL, 3. januar

Kralji slavili po podaljšku, Columbus vse bolj ogroža skoraj četrt stoletja star rekord #video

1

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh po podaljšku z 2:1 premagala San Jose Sharks. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v 21 minutah in devetih sekundah podal za izenačujoči gol Jeffa Carterja na začetku četrte minute zadnje tretjine. Še naprej pred seboj melje moštvo Columbus Blue Jackets, ki je s 3:1 premagalo Edmonton in vknjižilo 16. zaporedno zmago.

Gostitelji so v 32. minuti dosegli prvi zadetek na tekmi, ko je Petra Budaja uspelo premagati Loganu Couturu. Los Angeles Kings so se v igro vrnili na začetku zadnje tretjine, ko je udaril najbolj vroč igralec moštva te sezone Jeff Carter ter ob igralcu več po podaji Jake Muzzina in Anžeta Kopitarja poskrbel za izenačenje.

Mreži se do konca rednega dela nista več zatresli, sledil je podaljšek, ki ga je v prvi minuti po podaji Carterja odločil Tanner Pearson.

"Prav vsaka stvar mu uspeva precej dobro. Ko ga pogledaš, vidiš, da je odličen. In to, kako poskrbi za ekipo, potrebujemo," je bil nad predstavo Carterja, ki je dosegel še sedmi zadetek na zadnjih sedmih tekmah, navdušen trener Kraljev Darryl Sutter. "Res mi gre dobro. A bolj kot to je pomembno, da smo iz teh dveh tekem dobili vse štiri točke. To sta bili pomembni tekmi z divizijskim tekmecem, tako da so bile točke prepotrebne," je bil zadovoljen 32-letni Kanadčan.

"Naša igra z igralcem manj je bila dobra, uspelo nam je zadeti ob številčni prednosti, kar je na tako tesnih tekmah izjemnega pomena. Mislim, da počasi začenjamo igrati svoj hokej, kar je ključ do uspeha," je po dveh zmagah nad San Josejem dejal Kopitar.

Kralji bodo spet poprijeli za palice v noči na petek, ko bodo gostili Detroit.

Columbus le še ena zmaga loči od rekorda

Moštvo Columbus Blue Jackets je le še eno zmago oddaljeno od rekordnega niza zaporednih zmag v zgodovini lige, saj so šestnajsto osvojili po slavju nad Edmonton Oilers s 3:1.

Hokejisti Columbusa so slavili 16. zaporedno zmago. Le še ena jih loči od izenačitve najdaljšega zmagovitega niza v ligi NHL, ki je leta 1993 uspel Pittsburghu. | Foto: Getty Images Hokejisti Columbusa so slavili 16. zaporedno zmago. Le še ena jih loči od izenačitve najdaljšega zmagovitega niza v ligi NHL, ki je leta 1993 uspel Pittsburghu. Foto: Getty Images
Zmago več brez prekinitve (17) so Pingvini iz Pittsburgha nanizali marca in aprila 1993. Vodilna ekipa lige ima zdaj sama drugi najdaljši tovrstni niz do zdaj v NHL, saj so 15 zmag v sezoni 1981/82 zbrali igralci New York Islanders, v sezoni 2012/13 pa Pittsburgh Penguins.

"Ta niz je neverjeten, a nočemo preveč razmišljati o njem, pač pa se želimo le osredotočiti na vsako tekmo posebej in na to, da bi dobili dve točki," se je po 16. zaporedni zmagi smejalo napadalcu Columbusa Camu Atkinsonu. Trener John Tortorella je dodal: "Ponosen sem na svojo ekipo. Zaslužili so si zmago. Zadovoljen sem s tem, kako so odigrali zadnja tri srečanja, ko vsi govorijo le o rekordu. To je bil zanje dober preizkus."

Dan D za izenačenje rekorda bo v noči na petek, ko bodo gostovali pri Washingtonu. Ta je v torek z zadetkom Aleksandra Ovečkina v podaljšku končal zmagoviti niz Toronta. Po podaljšku je tudi Montreal premagal Nashville.