Petek, 21. 4. 2017, 8.00

Liga NHL, 1. krog končnice, 20. april

Pingvini plešejo od sreče, Chicagu ni do smeha #video

Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

Pittsburgh Penguins, ki v ligi NHL branijo naslov prvaka, so se uvrstili v konferenčni polfinale. Izločili so Columbus, ki so ga na peti tekmi premagali s 5:2. Nashville je v končnici zlahka opravil s Chicagom, New York Rangers je zavil v črno Montreal, Edmonton pa po zadetku Davida Desharnaisa v 18. minuti podaljška spravil v slabo voljo navijače San Joseja.

Prvaki iz Pittsburgha so razveselili navijače s prepričljivo zmago nad Columbus Blue Jackets, s katero so si zagotovili preboj v konferenčni finale. Zmagali so s 5:2. Veliko prednost (3:0) so si zagotovili že po 24 minutah, ko je z dvema zadetkoma na začetku druge tretjine izstopal Bryan Rust, nato so se gostje približali na 2:3, a jih je nato v zadnji tretjini ohladil zadetek prvega zvezdnika kluba Sidneyja Crosbyja. Končni rezultat je v 47. minuti postavil Scott Wilson in poskrbel, da so si lahko navijači pingvinov dali duška na tribunah. Pingvini se bodo v drugem krogu končnice pomerili z boljšim iz dvoboja med Washingtonom in Torontom.

Vrhunci 5. tekme med Pittsburghom in Columbusom:

Columbus je tako končal sezono, v kateri je opozoril nase z nizom 16 zaporednih zmag v rednem delu sezone. Le zmaga ga je ločila od absolutnega rekorda lige NHL. Zbral je največ zmag (50), točk (108) in zadetkov (249) v klubski zgodovini, ko pa je napočil čas za končnico, je bil nemočen proti branilcem naslova.

Chicago nemočen proti Nashvillu

Plenilci iz Nashvilla so raztrgali Chicago. Izločili so ga v štirih tekmah (4:0). Nazadnje so ga odpravili s 4:1, dva zadetka pa je prispeval Švicar Roman Josi. Ponovno je na vratih blestel Pekka Rinne, ki je ubranil 30 strelov in paral živce hokejistom Chicaga, ki so tako v prvem krogu končnice naleteli na neslavno metlo.

Vrhunci zadnje tekme med Nashvillom in Chicagom:

New York Rangers je dosegel zlata vredno zmago v Montrealu, s katero je prešel v vodstvo po zmagah s 3:2 in si zagotovil zaključno žogico v svoji dvorani Madison Square Garden. Dvoboj je v korist gostov v podaljšku odločil Mika Zibanejad.

Podaljšek je odločil zmagovalca tudi v Edmontonu, kjer je postal junak David Desharnais. Domačim je prinesel veselje v 78. minuti in otežil delo San Joseju.