Četrtek, 10. 11. 2016, 7.18

Liga NHL, 9. november

Chicago do pravljičnega niza

Chicago Blackhawks hokej | Foto Reuters

Hokejisti Chicaga Blackhawks so v ligi NHL gostovali pri St.Louis Blues in po podaljšku prišli do zmagovitega gola ter sedme zaporedne zmage. Prav na vseh treh tekmah je bil v rednem delu izid izenačen

Chicagu je v St. Louisu nadaljeval zmagoviti niz, zabeležil je sedmo zaporedno zmago in se je še utrdil na prvem mestu zahodne konference, skupno pa zaostaja le za Montrealom. Dolgo časa je kazalo, da bo zmagal že v rednem delu, saj je po golu Slovaka Mariana Hosse vodil vse do 58. minute, ko je izenačil Alex Pietrangelo. Da pa je vendarle prišel do zmage, je že v 25. sekundi podaljška poskrbel Rus Artem Panarin, ki je v statistiko vpisal dve točki, pri prvem golu je bil namreč podajalec.

Po podaljšku so zmagali tudi igralci Columbusa. Proti Anaheimu so po prvi tretjini z goloma Booneja Jennerja in Brandona Saada vodili z 2:0, a sta Rickard Rakell in Nick Ritchie poskrbela za izenačenje. Tekmo je v drugi minuti podaljška odločil Zach Werenski.

Na tekmi med Buffalom in Ottawo je bil po rednem delu izid 1:1, junak zmage gostov pa je postal vratar Mike Condon, ki je ubranil 31 strelov in tudi dva kazenska.