Thermometer Blue 0,68

NHL

Nedelja, 10. 4. 2016, 7.14

Kralji na zadnji tekmi rednega dela vodili s 3:0, na koncu pa izgubili

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na nedeljo po kazenskih strelih izgubili z Winnipeg Jets. Anže Kopitar je na zadnji tekmi rednega dela za Kralje prispeval podajo in zgrešil prvi kazenski strel.

Kopitar in soigralci so tekmo proti Jets začeli dobro in prek Tylerja Toffolija povedli v deseti minuti. Za novo navdušenje je štiri minute pozneje poskrbel Tanner Perason (med podajalci je bil tudi slovenski hokejist), ko je v 27. minuti na 3:0 zvišal Andy Andreoff, se je zdelo, da Kralji drsajo proti drugemu naslovu pacifiške divizije v zgodovini franšize. A Winnipeg je imel drugačne načrte, ki jih je začel uresničevati tik pred drugim odmorom.

V 38. minuti je najprej Andrew Copp znižal na 3:1, 40 sekund pred koncem tretjine pa je 20-letni Danec Nikolaj Ehlers zaostanek znižal na zgolj zadetek. Člani Winnipega, ki je že davno ostal brze končnice, so udarili tudi na začetku zadnje tretjine, Blake Wheeler je v 44. minuti poskrbel za izenačenje, pri 3:3 je ostalo vse do konca rednega dela in podaljška. O zmagovalcu so tako odločali kazenski streli. Te je, potem ko so zgrešili vsi trije domači strelci, neuspešen je bil tudi Kopitar, odločil Kanadčan Mark Scheifele.

Ne vem, zakaj, a nehali smo igrati

"Začeli smo, kot smo si želeli. Vodili smo, nato pa, iz ne vem kakšnega razloga, nehali igrati. Druga in tretja tretjina nista bili dobri. Najbolj frustrirajoče je, da danes nismo opravili svoje naloge. Imeli smo veliko priložnost, da bi že danes postali zmagovalci divizije, a je nismo izkoristili. Morali bomo igrati agresivneje in s svojimi napakami ne dajati nasprotnikom priložnosti za zadetke. Jutri bomo izvedeli, kdo bo naš nasprotnik v končnici, ki je povsem druga zgodba," je bil po porazu jezen Gorenjec.

Kralji so v Pacifiški diviziji kljub porazu zadržali prednost pred Anaheimom, ki je s 5:3 premagal Colorado, a Račke čaka še ena tekma. V noči na ponedeljek bodo gostovali pri vodilni ekipi lige Washingtonu.

Zadnji vstopnici Detroitu in Philadelphii

Hokejisti Detroita so si končnico zagotovili kljub porazu na zadnji tekmi. Na roko jim je šel poraz Bostona, ki je ostal brez izločilnih bojev, za rdeča krila pa je to 25. zaporedna končnica. | Foto: Reuters Hokejisti Detroita so si končnico zagotovili kljub porazu na zadnji tekmi. Na roko jim je šel poraz Bostona, ki je ostal brez izločilnih bojev, za rdeča krila pa je to 25. zaporedna končnica. Foto: Reuters

Kot zadnja kluba sta si konferenčni četrtfinale zagotovila Detroit, ki je kljub porazu z New York Rangers na zadnji tekmi v žep pospravil vstopnico za 25. zaporedno končnico. Veselijo se tudi v taboru Philadelphie, ki si je po zmagi s 3:1 nad Pittsburghom priigrala wild-card vstopnico. Brez končnice je še drugo leto zapored ostal Boston, ki je bil ob omenjenih moštvih še edini v igri za izločilne boje.

NHL, 9. april

Los Angeles Kings : Winnipeg Jets 3:4**
Toffoli 9., Paerson (podaja Kopitar) 14., Andreoff 27.; Copp 38., Ehlers 40., Wheeler 44., Scheifele

7. Winnipeg Jets 82 - 78

(P) – moštvo je doseglo največ točk rednega dela in osvojilo predsedniški pokal, (X) – v končnici, (Z) - zmagovalec konference, (Y) – zmagovalec divizije
*Moštva na prvih treh mestih divizij se uvrstijo neposredno v končnico. Vstopnici wild card si v vsaki konferenci zagotovita moštvi, ki nista končali med prvimi tremi v diviziji, imata pa največ točk med preostalimi moštvi (ne glede na divizijo).