Petek, 9. 12. 2016, 7.38

Liga NHL, 8. december

Carolina pokvarila veselje navijačev Kraljev

Los Angeles Kings | Foto Reuters

Kralji z Anžetom Kopitarjem na čelu so pred nabito polno dvorano Staples Center v Los Angelesu izgubili proti gostom iz Caroline. Orkani so bili boljši s 3:1. Kopitar je odigral 16 minut tekme, a je ostal brez točke in podaje. S tem je zamudil zgodovinsko priložnost.

Po treh dneh tekmovalnega premora so se kralji z Anžetom Kopitarjem na čelu znova vrnili na led in v razprodanem Staples Centru gostili hokejiste Carolina Hurricanes. Orkani so gledalcem pokvarili veselje in slavili zmago s 3:1. Kapetan kraljev Anže Kopitar je odigral dobrih 16 minut tekme, a ostal brez točke.

Edini zadetek za gostitelje je v zadnji tretjini po podajah Mariana Gaborika in Tylerja Toffolija dosegel Drew Doughty. Za goste, ki za razliko od kraljev niso bili spočiti, je dvakrat zadel Derek Ryan, vratar Cam Ward pa je zbral 21 obramb. "Danes je bil zame zagotovo večer, ki ga zlepa ne bom pozabil," je po zmagi dejal Ryan.

Edini zadetek za Kralje je po podajah Mariana Gaborika in Tylerja Toffolija dosegel Drew Doughty. | Foto: Getty Images Edini zadetek za Kralje je po podajah Mariana Gaborika in Tylerja Toffolija dosegel Drew Doughty. Foto: Getty Images

Kopitar priznava: Nismo igrali tako dobro, kot bi morali

"Enostavno nismo igrali tako dobro, kot bi morali, še posebej na domačem ledu. Ne bi si smeli privoščiti dobiti zadetkov na tako lahek način. Tudi v zadnji tretjini, ko smo se po zaostanku z 0:3 zavedali, da moramo pokazati vse, kar znamo, nam ni šlo po načrtih," je po porazu, še 13. na 26 tekmah za kralje to sezono, dejal kapetan Kopitar.

"Resda smo zdaj imeli nekaj več počitka do današnje tekme, a to ne bi smelo negativno vplivati na nas. Res pa je, da se je na začetku tekme zdelo, da nismo bili pripravljeni na igro," je še dejal Kopitar za LA Kings Insider in pohvalil tekmece: "So zelo hitra ekipa, veliko drsajo in znajo pritisniti na tekmeca. Danes enostavno nismo bili dovolj dobri pri kreiranju priložnosti, nismo dovolj dobro držali ploščka in nasploh vstopali v njihovo cono."

Kopitar, ki je sicer z 12 podajami najboljši v ekipi v tej prvini igre, je tako izpustil lepo priložnost za dva pomembna mejnika; le še dve podaji mu namreč manjkata do okroglih 700 v prvenstvu NHL. Manjka pa mu le še en zadetek, da bi se na večni lestvici strelcev kraljev na šestem mestu izenačil z legendarnim Waynom Gretzkyjem, ki je v dresu Los Angelesa zbral 245 golov.

Novo priložnost bo imel Kopitar že v noči s sobote na nedeljo po srednjeevropskem času, ko bodo kralji doma gostili Ottawa Senators.

Los Angeles Kings : Carolina Hurricanes    1:3
Doughty, Anže Kopitar: brez točke v 16 minutah; Ryan (2), McGinn

Boston Bruins : Colorado Avalanche         2:4