Liga NHL, 4. december

Kopitar s hat-trickom podaj in druščina pokleknili po kazenskih strelih

LA Kings Montreal | Foto Reuters

V ligi NHL so hokejisti Los Angeles Kings na domačem ledu po kazenskih strelih izgubili proti Montreal Canadiens. Anže Kopitar je v statistiko zapisal tri podaje.

Hokejisti Los Angeles Kings so po seriji šestih zmag (na zadnjih sedmih tekmah) ponoči klonili proti hokejistom vodilnega moštva lige Montreal Canadiens. Ti so v gosteh pri Kraljih slavili po kazenskih strelih s 5:4.

Kanadčani so prek Maxa Paciorettyja povedli že v tretji minuti in vodstvo zadržali vse do začetka živahne druge tretjine, v kateri je padlo kar šest zadetkov. Štiri so dosegli Kralji, pri treh je s podajo sodeloval Anže Kopitar, dva pa gostje, ki so v zadnjo tretjino krenili z zadetkom zaostanka (4:3). Andrew Shaw jim je v 43. minuti prinesel izenačenje, ki mu je sledil podaljšek, nato pa še kazenski streli.

Po loteriji, v njej je kazenski strel uspešno izvedel tudi Kopitar, so se zmage veselili člani Montreala.

Preveč zadetkov v svojem golu

"Dosegli smo štiri zadetke, kar je zelo spodbudno. Štirje zadetki na domačem ledu so po navadi dovolj za zmago. A glede na to, da smo izgubili, to pomeni, da moramo zmanjšati število prejetih zadetkov in okrepiti svojo obrambo. Toliko prejetih zadetkov je preveč," je bistvo poraza razkril Kopitar.

Anže Kopitar in Drew Doughty sta se strinjala, da bodo morali zmanjšati število prejetih zadetkov. | Foto: Reuters Anže Kopitar in Drew Doughty sta se strinjala, da bodo morali zmanjšati število prejetih zadetkov. Foto: Reuters

Z njim se je strinjal tudi najboljši branilec Kalifornijcev Drew Doughty: "Več kot očitno smo bili v napadu uspešni, a ne zmagamo na veliko tekmah, ko prepustimo tekmecem tri ali štiri zadetke. Tako je bilo tudi danes. Prejeli smo preveč golov. Imeli smo priložnost za zmago, pa tega nismo izkoristili. Zato smo izgubili."

Priložnost, da se vrnejo v zmagovit ritem, bodo imeli v noči na petek, ko v Staples Center prihajajo hokejisti Caroline Hurricanes.

Ward brez prejetega zadetka, Chicago izgubil z Winnipegom

Ti so niz treh porazov končali na domačem ledu proti Tampi, ko so v podaljšku po nogometno premagali Tampa Bay Lightning. Brez prejetega zadetka se je izkazal domači vratar Cam Ward, ki je zaustavil vseh 30 strelov. Podaljšek so gledalci spremljali tudi v New Yorku, kjer so Islanders s 3:4 klonili proti Detroitu, in v Edmontonu, ki je z 1:2 izgubil z Minnesoto.

Najmanj ugank o zmagovalcu je bilo na tekmi med Calgaryjem in Anaheimom, prvi so račke odpravili z 8:3. Philadelphia je s 4:2 slavila v Nashvillu, vodilnemu na vzhodu Chicagu pa je spodrsnilo doma proti Winnipegu.