Thermometer Blue 0,08

liga NHL Nashville Predators Pittsburgh Penguins

Četrtek, 1. 6. 2017, 7.08

Liga NHL, 31. maj, finale, 2. tekma

Pittsburgh na polovici poti do ubranitve naslova, tekma je bila odločena v nekaj minutah

Pittsburgh Penguins Nashville Predators | Foto Reuters

Hokejisti moštva Pittsburgh Penguins so v domači dvorani na drugi tekmi velikega finala severnoameriške hokejske lige NHL premagali Nashville Predators s 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) in povedli z 2:0 v zmagah.

Tekma je bila odločena v praktično nekaj minutah. V zadnji tretjini so v razmaku nekaj več kot treh minut Pingvini napolnili mrežo Nashvilla.

Nashville je v 13. minuti po zaslugi Aberga Pontusa celo povedel, a je že v prvem delu izenačil Jake Guentzel. Odločilen je bil uvod v zadnjo tretjino. Že po desetih sekundah je za branilce naslova za 2:1 vnovič zadel Guentzel, ko pa sta v 44. minuti Scott Wilson in Jevgenij Malkin zadela v razmiku 15 sekund, je bil zmagovalec znan.

Jake Guentzel, novinec v ligi NHL, se je izkazal za igralca za velike tekme. "To je noro. Z besedami ne morem opisati svojih občutkov. Vemo, kaj je naš glavni cilj. Še dvakrat zmagati, kar bo zelo težko."

Prvi obračun je Pittsburgh dobil s 5:3, naslednji tekmi, prva že v soboto, pa bosta v Nashvillu.

Pittsburgh Penguins : Nashville Predators 4:1 /2:0/