Četrtek, 1. 12. 2016, 7.01

Liga NHL, 30. november

Morski psi z nekdanjim vratarjem Kraljev ponagajali Kopitarjevim

Los Angeles KIngs San Jose Sharks | Foto Getty Images

Slovenski hokejist v ligi NHL Anže Kopitar je skupaj s soigralci Los Angeles Kings v domači dvorani gostil kalifornijske rivale San Jose Sharks in moral po petih zaporednih zmagah tokrat priznati poraz.

Gostje so ključno delo opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s kar 3:0. Drugi in tretji gol so dosegli v razmiku 20 sekund. Hokejisti Los Angeles Kings so se po zaslugi Dustina Browna v 24. minuti nekoliko približali tekmecu, a na koncu je bil Brown edini, ki mu je uspelo premagati nekdanjega vratarja Kraljev Martina Jonesa (zaustavil je 26 strelov od 27).

Piko na i k zmagi s 4:1 je z drugim zadetkom postavil Logan Couture. Član Morskih psov je zadel prazno mrežo, potem ko so domači brez vratarja poskušali uloviti priključek.

Anže Kopitar je igral 20 minut, v tem času pa med drugim tudi dvakrat neuspešno ustrelil proti vratom Jonesa. S porazom se je tako končal zmagoviti niz Kraljev, ki je trajal pet tekem.

"Preprosto nismo igrali dovolj dobro"

Anže Kopitar ni bil zadovoljen z igro skozi celotno srečanje. "Treba bo igrati vseh 60 minut," opozarja. | Foto: Getty Images Anže Kopitar ni bil zadovoljen z igro skozi celotno srečanje. "Treba bo igrati vseh 60 minut," opozarja. Foto: Getty Images

"Nikakor nas niso presenetilo. Vemo, česa so sposobni. Dobro smo se pripravili, a določenih stvar, ki bi jih morali, nismo naredili. Preprosto nismo igrali dovolj dobro, da bi zmagali. Razlika je bila predvsem v prvi tretjini. Zadeli so iz dveh položajev 2 na 1. Ko enkrat takšni ekipi to dopustiš, nisi na dobri poti k zmagi," je po koncu zmagovitega niza Kraljev za lakingsinsider.com dejal njihov kapetan Kopitar.

Brown je bil edini, ki je znal pretentati Jonesa. "Gre za velikega in precej mirnega vratarja, ki zna odlično pokrivati mrežo. Mislim, da je krivda tudi na nas, ker dela pred njim nismo opravili dovolj dobro," se je slovenski hokejist dotaknil obramb nasprotnikovega vratarja, nato pa pogledal proti naslednji tekmi.

Pravega počitka ne bo. Že v noči na petek po slovenskem času gostujejo pri Arizona Coyotes. "Treba bo igrati vseh 60 minut. Tokrat prva tretjina ni bila dobra. Morali bomo izkoristiti svoje priložnosti."

Johnson zaklenil vratar, Islanders spotaknili prvake

Na preostalih tekmah je Calgary s 3:0 odpravil Toronto, s shutoutom se je izkazal Chad Johnson, NY Islanders pa so presenetili prvake iz Pittsburgha.