Nedelja, 4. 12. 2016, 8.28

Liga NHL, 3. december

Aktualne prvake lige NHL pokopal najstnik

Ivan Provorov | Foto Guliver/Getty Images

V noči na nedeljo so v ligi NHL igrali 12 tekem. Aktivni so bili tudi hokejisti Chicago Blackhawks, aktualni prvaki najmočnejše hokejske lige, ki so v gosteh izgubili proti Philadelphia Flyers.

Junak tekme je bil 19-letni Ivan Provorov, ki je za svojo ekipo prispeval dva gola. Tekmo so na koncu dobili Philadelphia Flyers z izidom 3:1.

"V zadnjem času nisem igral najbolje, vendar sem pustil to za sabo. Nekaj sem se naučil iz tega in ta večer je bilo boljše. Na te stvari gledam pozitivno in skušam dokazati, da lahko igram bolje," je po tekmi povedal Provorov, ki je bil eden najbolj zaslužnih za četrto zaporedno zmago Philadelphie. Za domačo ekipo je v polno zadel še Brayden Schenn, medtem ko je njihov vratar Steve Mason ubranil 26 strelov na gol.

Edini zadetek za aktualne prvake je dosegel Artemi Panarin. Chicago je že četrto tekmo zapored igral brez njihovega kapetana Jonathana Toewsa, ki je še vedno poškodovan. Toews pa je prav tako vprašljiv za naslednjo tekmo, ko bo Chicago doma gostil Winnipeg Jets.

Na vzhodu je po novem v vodstvu ekipa New York Rangers, ki ima po zmagi nad Carolina Hurricanes s 4:2 zdaj točko naskoka prav pred že omenjenim Montrealom. Tekmo je odločil Chris Kreider. Ta je v 53. in 57. minuti dosegel gola, ki sta gostiteljem zagotovila zmago. Derek Stepan je ob golu prispeval tudi obe podaji za gol Kreiderja.

New Jersey Devils so se veselili zmage na gostovanju pri Nashville Predators s 5:4 v podaljšku. Gostitelji so tudi zaradi dveh golov Kevina Fiale po dveh tretjinah vodili s 4:1, v zadnjem delu pa dovolili izenačenje. Tekmo je v prid gostov v podaljšku odločil Michael Cammalleri, ki je zadel že za 4:2.

Preobrat so gledalci videli tudi v Pittsburghu, kjer so gostitelji proti Detroit Red Wings po dveh delih zaostajali z 1:3, v zadnji tretjini pa zadeli kar štirikrat. Strelsko je bil z dvema goloma najbolj učinkovit Phil Kessel.