Petek, 30. 12. 2016, 7.30

Liga NHL, 29. december

Kopitar zapustil Edmonton s sklonjeno glavo, Columbus in Minnesota neustavljiva

Columbus Blue Jackets | Foto Reuters

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angelesom v pestrem večeru v ligi NHL ostal praznih rok na gostovanju v Edmontonu (1:3). To je bil tretji zaporedni poraz Kraljev. Columbus je poskrbel za rekordno 14. zaporedno zmago, z izjemnim nizom je navijače razveselila tudi Minnesota.

V najmočnejši hokejski ligi na svetu se še ni zgodilo, da bi se istočasno z nizom vsaj dvanajstih zaporednih zmag lahko pohvalili dve ekipi. Sezona 2016/17 je posebna, saj sta Columbus in Minnesota že nekaj tednov nepremagljiva. Modri jopiči so nanizali 14 zmag, Minnesota pa dve manj.

Kako je Columbus dosegel 14. zaporedno zmago v ligi NHL?

Zanimivo je, da se bo niz za eno moštvo končal še letos, saj se bosta vroča kluba pomerila v zadnjem večeru v letu 2016. To bo spopad, ki ga z zanimanjem pričakujejo vsi ljubitelji najhitrejše moštvene igre na svetu. Columbus je zadnji poraz doživel 26. novembra, Minnesota pa 2. decembra.

"To bo norišnica. Oni imajo za sabo izjemne predstave, prav tako pa tudi mi igramo zelo dobro," je dvoboj že dolgo neporaženih ekip napovedal napadalec Columbusa Brandon Saad.

Statistiki so postregli s podatkom, da se bosta v soboto prvič v zgodovini na novoletni dan pomerila kluba, ki sta zmagala vsaj sedemkrat zapored.

Tretja zaporedna ničla Los Angelesa

Trener Los Angelesa Darry Sutter ni zaskrbljen. | Foto: Guliverimage/Getty Images Trener Los Angelesa Darry Sutter ni zaskrbljen. Foto: Guliverimage/Getty Images Kralji iz Los Angelesa še zdaleč niso tako prepričljivi. Na gostovanju v Kanadi so izgubili tretjič zapored. Edmonton jih je premagal s 3:1, kapetan Anže Kopitar pa se v 18 minutah ni vpisal na seznam strelcev oziroma podajalcev.

Trener Los Angelesa Darryl Sutter kljub porazu ni bil preveč razočaran. "Resda smo izgubili, toda pritožujem se lahko le zaradi izida. Igrali smo proti peklensko močni ekipi v izjemnem vzdušju," je dejal Sutter.

Kralje naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko bodo gostili San Jose.

Strelski dosežek večera v ligi NHL je pripadel članu New York Rangers Mattu Puempelu, ki je za Newyorčane za zmago na gostovanju v vroči Arizoni (6:3) prispeval kar tri zadetke.

Liga NHL, 29. december:

Edmonton Oilers : Los Angeles Kings 3:1
Maroon 23., Gryba 47., Nugent-Hopkins 60.; Shore 44.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 18 minut in dvakrat streljal na vrata.

Buffalo Sabres : Boston Bruins 2:4