Minnesota Wild Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 26. 10. 2018, 6.48

Liga NHL, 25. oktober

Kriza se poglablja, nov poraz za Los Angeles Kings

Los Angeles Kings | Kralji so pri Minnesoti vknjižili osmi poraz sezone. | Foto Getty Images

Kralji so pri Minnesoti vknjižili osmi poraz sezone.

Los Angeles Kings in Anže Kopitar so na gostovanju pri Minnesoti zabeležili nov boleč poraz. Igralci Minnesote Wild so jih ugnali s kar 4:1. Anže Kopitar je v 23 minutah na ledu enkrat poskusil s strelom na gol, a bil pri tem neuspešen. To je že šesti zaporedni poraz za Kralje, ki po desetih tekmah in le dveh zmagah ostajajo na zadnjem mestu zahodne konference. "Vse skupaj nam jemlje pogum," priznava Kopitar.

Minnesoto je v vodstvo v 16. minuti popeljal Eric Fehr, v drugi tretjini je bil uspešen še Jonas Brodin, oba sta dosegla prva gola v sezoni. Kyle Clifford je na začetku zadnje tretjine znižal izid na 1:2, za njim pa sta plošček v prazen gol Kraljev pospravila še Mikael Granlund in Mikko Koivu.

"Vse skupaj nam jemlje pogum. Moramo se držati načrta, vztrajati in vse skupaj obrniti v svojo korist," je po tekmi dejal kapetan Kraljev Anže Kopitar.

Minnesota je zmagala četrtič po vrsti, medtem ko je Los Angeles klonil šestič zapored. Na teh tekmah so Kralji dosegli osem golov, prejeli pa jih 29.

"Zdaj smo na točki, ko moramo zmagati," poudarja trener LA Kings John Stevens. | Foto: Getty Images "Zdaj smo na točki, ko moramo zmagati," poudarja trener LA Kings John Stevens. Foto: Getty Images

"Zdaj smo na točki, ko moramo zmagati. Ko ne zmaguješ, ni zabavno. Manjka nam še nekaj detajlov igre, do katerih moramo priti," je menil trener kraljev John Stevens.

Pittsburgh se je kar z 9:1 znesel nad Calgaryjem. Po dva gola sta dosegla Patric Hornqvist in Phil Kessel, Sidney Crosby se je izkazal z golom in dvema podajama. Pingvini so na zadnjih dveh tekmah v Calgaryju dosegli 15 golov.

Boston se je z zmago s 3:0 proti Philadelphii izenačil na vrhu vzhodne konference s Torontom.

Columbus je s 7:4 nadigral St. Louis, še eno ekipo, ki ji na začetku sezone ne gre. Vseeno pa so Blues zbrali dve točki več od Los Angelesa.

Buffalo je s 4:3 premagal Montreal, New Jersey je po podaljšku moral priznati premoč Nashvillu, Chicago je s 4:1 nadigral New York Rangers. Dallas je bil s 5:2 boljši od Anaheima, Edmonton s 4:1 od Washingtona, Arizona pa z enakim izidom od Vancouvra.