Sobota, 25. 2. 2017, 22.00

Liga NHL, 25. februar

Dve podaji Kopitarja in vrnitev Jonathana Quicka

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V hokejski ligi NHL so igrali osem tekem. Med njimi tudi LA Kings, ki so na domačem ledu premagali Anaheim Ducks z izidom 4:1. V vrste Kraljev se je po dolgotrajni poškodbi vrnil njihov prvi vratar Jonathan Quick, k zmagi Kraljev pa je veliko prispeval tudi Anže Kopitar.

Kraljem sprva ni kazalo najbolje, saj so v prvi tretjini gostje povedli z 1:0 in vodili vse do zadnje tretjine. Domači hokejisti so se prebudili šele v zadnjem delu tekme, ko so zadeli vse štiri zadetke. Pri zadnjih dveh pa je bil podajalec Anže Kopitar. Hrušičan je na ledu preživel slabih 21 minut, v tem času pa je tudi štirikrat streljal na gol.

Za Kralje so v polno zadeli Tyler Toffoli, ki je bil uspešen pri prvih dveh zadetkih, pozneje pa sta zadela še Dustin Brown in Jeff Carter. Za goste je edini zadetek dosegel Andrew Cogliano.

Po dolgi odsotnosti se je med vratnice vrnil njihov vratar Jonathan Quick. Ta je manjkal na zadnjih 59 tekmah, potem ko si je 12. oktobra proti San Joseju poškodoval dimlje. Ta je na tekmi proti Račkom ubranil 32 strelov.