Thermometer Blue 0,83

liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings New York Islanders hokej

Četrtek, 24. 11. 2016, 7.34

Liga NHL, 23. november

Kopitar znova na ledu; Kralji do četrte zaporedne zmage s tremi goli v 44 sekundah

Los Angeles Kings NY Islanders | Foto Reuters

Kralji iz Los Angelesa so proti ekipi NY Islanders, ki trenutno zaseda zadnje mesto na lestvici vzhodne konference, dosegli še četrto zaporedno zmago. S podajo za prvi zadetek Kraljev je svoj delež h končnemu izidu 4:2 prispeval tudi kapetan ekipe Anže Kopitar, ki se je po poškodbi zapestja znova vrnil na led. To je bila 1.600. zmaga Los Angeles Kings.

Kralje, ki so s sredino zmago pred domačimi navijači v dvorani Staples Center v Los Angelesu zabeležili četrto zaporedno zmago in 11. v sezoni, je v 16. minuti v vodstvo po podaji Kopitarja popeljal Alec Martinez. Gledalci so na naslednji zadetek čakali do 42. minute, ko je Anders Lee zatresel mrežo domačega vratarja Petra Budaja in izenačil.

Tri sekunde za rekordom franšize

A nato so sledile minute oziroma sekunde Los Angeles Kings. V zgolj 44 sekundah 58. minute so udarili kar trikrat. Najprej je dvakrat zadel Dwight King (57:07, 57:32), nato je v prazno mrežo plošček poslal Jake Muzzin (37:51). Ob koncu je za goste še enkrat zadel Lee in postavil končni rezultat 4:2.

Od rekordno hitrih treh zadetkov franšize so jih ločile le tri sekunde. Drugega marca 1989 so Kralji tri zadetke dosegli v 41 sekundah. Dvakrat je takrat zadel Steve Duchesne, enkrat pa Wayne Gretzky.

Občutil, da je izpustil pet tekem

Potem ko si je 11. novembra poškodoval roko,  je Kopitar izpustil pet tekem, kar je občutil tudi na tekmi. "Ko enkrat izpustiš toliko tekem, se to vsekakor pozna. Morda se niti ni opazilo, a sam sem to občutil. Vesel sem vrnitve in predstave, se pa zavedam, da lahko igram precej bolje. To bom poskušal narediti že na prihodnji tekmi," je po vrnitvi v tekmovalni ritem dejal 29-letni slovenski hokejist.

Anže Kopitar je priznal, da se mu je dobrih deset dni odsotnosti poznalo. Hrušičan je po številu odigranih tekem za LA Kings s 780 tekmami na šestem mestu večne lestvice. | Foto: Reuters Anže Kopitar je priznal, da se mu je dobrih deset dni odsotnosti poznalo. Hrušičan je po številu odigranih tekem za LA Kings s 780 tekmami na šestem mestu večne lestvice. Foto: Reuters

To je bila njegova 780. tekma rednega dela v dresu Kraljev, s čimer se je na večni lestvici franšize po številu nastopov na šestem mestu izenačil z Mattiasom Norstromom. Prvo mesto s 1.111 tekmami rednega dela drži Dave Taylor.

"Kakšne zadnje tri minute. Koliko zadetkov. Videli smo štiri, kajne? Naša delovna etika je bila resnično dobra, uspelo nam je zadeti in zmagati," je po četrti zaporedni zmagi dejal trener Darryl Sutter.

Los Angeles je trenutno na petem mestu v zahodni konferenci, v noči na nedeljo pa ga čaka obračun z gosti iz Chicaga.

Ovečkin s hat-trickom, Chicago ostal brez kapetana

Na tekmi med Washington Capitals in St. Louis Blues je svoje mojstrstvo znova dokazoval Aleksander Ovečkin, ki je mrežo vratarja St. Louisa zatresel kar trikrat.

Hokejisti Chicago Blackhawks niso izgubili le obračuna pri San Jose Sharks, kjer je zmagoviti zadetek za zmago morskih psov z 2:1 prispeval Joel Ward, pač pa tudi kapetana. Jonathan Toews je kmalu zatem, ko je nerodno pristal v ogradi, sredi druge tretjine srečanje končal predčasno. "Bomo videli, kako se bo počutil jutri. Upamo, da bo v redu in da ne bo potreboval dolgotrajnejšega okrevanja," je o Toewsu dejal trener Joel Quenneville.

Los Angeles Kings : New York Islanders 4:2
Martinez  16. (podaja Kopitar), , King 58., 58., Muzzin 58. (EN);  Lee 45., 59.
(Anže Kopitar je v 19 minutah na ledu enkrat streljal na gol in odsedel malo kazen.)

Buffalo Sabres :  Detroit Red Wings 1:2**