liga NHL hokej Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Sreda, 25. 1. 2017, 7.15

Liga NHL, 24. januar

Ekspresen gol Anžeta Kopitarja #video

V noči na sredo so hokejisti Los Angeles Kings prekinili niz štirih zaporednih porazov. Anže Kopitar je z golom v 50. sekundi napovedal lepše čase za Kalifornijce, ki so na koncu s 3:1 premagali New Jersey.

Štirje zaporedni porazi, padec na mesta, ki ne prinašajo končnice, in neučinkovitost pred tekmo pri New Jersey Devils niso dali najboljše popotnice. A Kralji so pri hudičih začeli tako dobro kot letos še nikoli. Na zadnjih obračunih so se namreč hitro znašli v zaostanku, lovili tekmeca in pogosto ostali brez točk. Tokrat se je zgodba v Prudential Centru odvila povsem drugače.

Anže KopitarTanner Pearson in Alec Martinez so v prvi tretjini postavili vse na svoje mesto in odprli pot LA Kings do zmage, ki je pomenila prekinitev niza štirih zaporednih porazov. Slovenski hokejist je že v 50. sekundi, ko so imeli gostje igralca več, dosegel gol, kar je bil njegov peti v sezoni.

Vratar Devilsov Cory Schneider je v 106. sekundi iz svoje mreže pobiral že drugi plošček – premagal ga je Pearson, v 17. minuti ga je ugnal še Martinez. Nezanesljivega čuvaja mreže je v drugem delu zamenjal Keith Kinkade, ki do konca tekme ni klonil. Na drugi strani je tokrat zanesljivi vratar Kraljev Peter Budaj (zaustavil je 24 strelov od 25) prejel edini zadetek, častni gol je v zadnji tretjini za končnih 3:1 l Kyle Quincey.

Kako je Anže Kopitar v 50. sekundi dosegel gol ...

Bolj agresiven, kar se je obrestovalo

"Mislim, da sem zadnje čase premalo streljal na gol, zato sem hotel biti tokrat bolj agresiven. Imel sem nekaj prostora, ustrelil in na srečo je šel notri," je po zmagi dejal 29-letni Slovenec.

Trener Los Angeles Kings Darryl Sutter je pohvalil njegov doprinos ekipi v tej sezoni: "Z izjemo tega, da letos ne zadeva toliko in da njegove številke niso tako visoke, nimam težav z njegovo igro.On je eden najboljših igralcev v ligi. Igra na ravni Jonathana Toewsa in Patricea Bergerona. Izjemen igralec je. Nikoli nisem dvomil o njem, nikoli nisem imel težav z njim."

Kralji so trenutno na devetem mestu zahodne konference, od osmega, ki vodi v končnico, jih loči točka. Po novo zmago se bodo odpravili v noči na petek, ko jih čaka gostovanje v Carolini.

San Jose do šeste zaporedne zmage, Washingtonov niz zbiranja točk končan

Vodilno moštvo lige Washington Capitals je lovilo točke že na 15. zaporedni tekmi, a jih ni ujelo. Njihov točkovni niz je ustavila Ottawa z zmago s 3:0. Izgubil je tudi njihov najbližji zasledovalec Columbus, s 4:2 ga je premagal NY Islanders. Praznih rok so ostali tudi prvaki, ki niso našli poti ploščku v mrežo St. Louis Blues.

Vodilno moštvo zahoda Minnesota Wild je po kazenskih strelih strla Dallas, Chicago je priznal premoč Tampi, San Jose Sharks pa je zmagoviti pohod nadaljeval pri Winnipeg Jets.