Petek, 24. 2. 2017, 7.41

Liga NHL, 23. februar

Kosmatinci spravili v slabo voljo Kopitarjeve

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Kralji iz Los Angelesa so v domači dvorani klonili pred ekipo Bostona. Po porazu z 1:4 Kings ostajajo na devetem mestu zahodne konference v severnoameriški ligi NHL. Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu preživel 20 minut, a statistiko žal ohranil nedotaknjeno.

Tekma v Staples Centru se spet ni začela po željah gostiteljev, ki so se v zaostanku znašli že v četrti minuti, ko je Petra Budaja premagal Brad Marchand. Kralji so morali spet loviti tekmeca in ga s premiernim zadetkom v ligi NHL Kevina Gravela ujeli še pred iztekom prve tretjine. Na začetku drugega dela je sledila kazen na domači strani, kaznoval jih je David Pastrnak in Bostonu prinesel drugo vodstvo na tekmi.

Pri tem rezultatu je ostalo vse do 59. minute, ko so LA Kings poskušali izenačiti brez vratarja, a je plošček za zvišanje na 1:3 v prazen gol poslal Dominic Moore. Še naprej so Kalifornijci igrali brez čuvaja mreže. Načrti se jim niso izšli, nebranjeno mrežo je zatresel še David Krejci in postavil končni rezultat.

Pričakuje več od najboljših igralcev

"Spet smo prejeli hiter zadetek. To se nam neprestano dogaja. Potrebujemo boljšo predstavo naših najboljših igralcev, da bi to prebrodili," je trener Kraljev Darryl Sutter dal vedeti, kaj si želi, in na vprašanje, ali ga skrbi, ponovil: "Da. Predstave najboljših igralcev."

Ali se bodo v kalifornijskem moštvu zgodile kadrovske spremembe, Sutter v pogovoru za LA Kings Insider ni želel razpravljati, saj naj bi to po njegovih besedah bilo delo za menedžment.

Če želiš zmagati, moraš zadeti

"Dogaja se nam tako v gosteh kot doma. Treba je zadeti, da bi zmagal. Na določenih tekmah nismo bili dovolj dobri za zmago, na določenih pa smo igrali dobro, a nismo zadeli. Zdaj se začenja lomiti, zdaj prihaja odločilen čas, ko nam bo moralo steči," je po porazu dejal Jeff Carter.

Eden od bolj razpoloženih Kraljev to sezono pravi, da težava ne bi smela biti v pomanjkanju kemije v Sutterjevih postavitvah: "To sezono imamo dva ali tri nove fante, kar pomeni, da kemije ne bi smelo manjkati. Vsak je že igral z vsakim. Spremembe v peterkah nas ne bi smele vreči iz tira."

V soboto kalifornijski derbi

Kralji so trenutno na devetem mestu zahodne konference, s tekmo in štirimi točkami manj od Calgary Flames, ki drži zadnjo vstopnico za izločilne boje. Naslednjo tekmo bodo odigrali že v soboto zvečer po slovenskem času, ko se bodo udarili s kalifornijskim tekmecem Anaheim Ducks.

V noči na petek je bilo na sporedu še pet tekem. New York Islanders so slavili v Montrealu s 3:0, Calgary je bil boljši od Tampe Bay s 3:2, New York Rangers pa so po izvajanju kazenskih strelov zmagali v Torontu z 2:1. Nashville je na domačem ledu ukanil Colorado Avalanche s 4:2, Chicago pa Arizono s 6:3.

Los Angeles Kings : Boston Bruins        1:4