Nedelja, 22. 1. 2017, 7.03

Liga NHL, 21. januar

Kopitarjevim ne gre in ne gre, pokopale so jih kazni

Los Angeles Kings New York Islanders | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so po seriji domačih tekem zapustili Kalifornijo in se podali na niz gostovanj. Začeli so slabo. Tretji zaporedni poraz jim je zadala najslabša ekipa vzhodne konference New York Islanders, ki jih je premagala s 4:2.

Srečanje v Barclays Centru se je za Kralje začelo slabo, Peter Budaj je klonil že v tretji minuti, črn scenarij pa se je nadaljeval tudi v drugi tretjini, ko so domači zvišali na 2:0. LA Kings sta v začetku zadnjega dela z zadetkoma za izenačenje v igro vrnila Jeff Carter in Drew Doughty, a kaj ko so si gostje privoščili še dve kazni. Obe so domači kaznovali z zadetkoma za zmagi. Najprej je še drugič ta večer ob igralcu več udaril Anders Lee, zadnji gol pa je v prazno mrežo za končnih 4:2 dosegel John Tavares.

"Če sem iskren, sta bili odločilni njihova dobra igra ob igralcu več in naša slaba ob igralcu manj. Takšnih priložnosti jim ne bi smeli ponuditi. Mislim, da je bil celo isti igralec Lee. V takšnih trenutkih si želimo čim bolje oddelati ob igralcu manj, a tokrat nam ni uspelo," je bil potrt strelec izenačujočega zadetka Doughty, ki je moral ob koncu na kazensko klop, kar so Islandersi izkoristili. "Želim si, da na koncu ne bi dobil kazni. Bilo je nespametno. S tem sem nas ustrelil v nogo."

Nova tekma Kralje, ki niso več na mestu, ki prinaša končnico, čaka v noči na torek, ko bodo gostovali pri New York Rangers.