liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Marian Gaborik Colorado Avalanche

Petek, 22. 12. 2017, 6.51

Liga NHL, 21. december

Kralji dobili tekmo po podaljšku, Kopitar podal za zmagoviti gol #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V hokejski ligi NHL so v noči na petek igrali deset tekem. Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so na domačem ledu z 2:1 premagali Colorado Avalanche. Tekma se je končala v podaljšku. Kralji so po zmagi prevzeli vodstvo zahodne konference.

Na tem obračunu so prvi povedli hokejisti Colorada, ko je v 12. minuti prve tretjine zadel Gabriel Landeskog. Kraljem je v tretji tretjini uspelo izenačiti na 1:1. V polno je zadel Alec Martinez.

Tekma je bila odločena v podaljšku. Zmagoviti gol za Kralje je ob jubileju dosegel Dustin Brown, ki je odigral1.000 tekmo v karieri lige NHL. Eden izmed podajalcev pa je bil naš Anže Kopitar, ki je na tekmi igral slabih 23 minut.

Velike ekipe najdejo pot do zmage, tudi ko si tega ne zaslužijo

"Če pogledam širšo sliko, da je bila to moja tisoča tekma v ligi NHL, je ta zagotovo lepa, ostala bo v spominu. Če pa gledam le na našo igro, pa ne morem biti zadovoljen, saj nismo igrali dobro. A velika moštva najdejo pot do zmage, tudi ko si tega morda ne zaslužijo. Naša četrta peterka nam je priskrbela pomemben zadetek, v podaljšku tri na tri pa se tako in tako lahko marsikaj zgodi," s predstavo ni bil zadovoljen jubilant Brown.

Po njegovem mnenju bo treba izboljšati uvodne tretjine in celotno tekmo igrati na najvišji ravni: "Lepo bi bilo kdaj igrati z vodstvom, ne pa da na večini tekem lovimo nasprotnike."

To možnost bodo Kralji, vodilni na zahodu, imeli v noči na nedeljo, ko bodo palice prekrižali s kalifornijskim tekmecem San Josejem.

Še pred tekmo so na posebni slovesnosti v Staples Centru praznovali tisočo tekmo v ligi NHL slovaškega napadalca Mariana Gaborika. Ta je mejnik sicer presegel že v nedeljo v New Yorku, a so se Kralji šele zdaj vrnili s turneje.

Trener Dallasa v velikem slogu do 800. zmage

Poseben mejnik je dosegel trener Dallasa Ken Hitchcock, ki je dobil 800. tekmo v ligi NHL. Dallas Stars so tokrat premagali Chicago Blackhawks z izidom 4:0. Ben Bishop je zaustavil vseh 24 strelov.

Los Angeles Kings : Colorado Avalanche 2:1