Torek, 21. 2. 2017, 5.50

Liga NHL, 20. februar

Pet sekund pred koncem zadel za zmago #video

Florida Panthers | Foto Reuters

V noči na torek so v ligi NHL odigrali dve tekmi. St. Louis Blues je gostil Florida Panthers Jaromirja Jagra. Panterji so po razburljivi končnici slavili z 2:1.

Vincent Trocheck je zadel pet sekund pred koncem in Floridi zagotovil novo, pomembno  zmago. Za Panterje je še zadel Jonathan Marchessault, zelo pa se je izkazal tudi vratar James Reimer, ki je ustavil 26 strelov na gol. Florida Panthers so dosegli še peto zaporedno zmago.

"Za kakšno sekundo sem se počutil, kot da smo osvojili Stanleyjev pokal. V zadnji tretjini smo pokazali pravi ekipni duh, saj so domačini močno pritisnili proti našim vratom," je po zmagi dejal strelec zmagovitega gola Trocheck, ki je v zadnjih šestih tekmah vedno dosegel točko.

S to zmago je Florida znova v igri za končnico. Za domače hokejiste je edini zadetek dosegel Kyle Brodziak, vratar Jake Allen pa je tekmo končal z 31 obrambami.

Za manjše presenečenje je na domačem ledu poskrbela Arizona, zadnjeuvrščena ekipa pacifiške skupine, ki je že v prvi tretjini dosegla vse tri gole, potem ko so zadeli Christian Dvorak, Jakob Chychrun in Radim Vrbata. V drugi in tretji tretjini je za goste, ki so v pacifiški skupini tretji, dva gola dosegel Ryan Getzlaf.

Los Angeles Kings slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja bodo v noči na sredo gostovali pri Coloradu Avalanche.

St. Louis Blues : Florida Panthers 1:2