Torek, 3. 1. 2017, 7.20

Liga NHL. 2, januar

Zimska klasika na bejzbolskem štadionu v St. Louisu pripadla domačinom

ST Louis Chicago | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so bile v noči na torek odigrane tri tekme. Največjega zanimanja je bil deležen obračun na bejzbolskem štadionu ekipe St. Louis Cardinals, na katerem so St. Louis Blues na Bridgestone zimski klasiki pred številnimi gledalci s 4:1 premagal Chicago Blackhawks.

Obračun na razprodanem domovanju bejzbolske ekipe St. Louis Cardinals (tekmo si je v živo ogledalo 46.556 gledalcev) se ni začel po željah domačih. Ti so se po slabi potezi svojega branilca pred golom že v 62. sekundi znašli v zaostanku. A kot se je izkazalo na koncu, je bil to edini zadetek Chicaga.

St. Louis Blues so nato izenačili v drugi tretjini, v zadnji pa z dvema zadetkoma enega od junakov zmage Vladimirja Tarasenka ušli na 3:1. Gostje so ob koncu poskušali brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a zadetka niso dosegli. So pa note zadele v prazen gol in postavile končnih 4:1.

To je bila že druga NHL tekma na prostem v dobrem dnevu. Nedeljski obračun pod milim nebom je po podaljšku pripadel Torontu.

Kako je St. Louis pred več kot 46 tisoč gledalci premagal Chicago?

S tremi zadetki razlike so zmagali tudi hudiči iz New Jerseyja, ki so premagali Boston (3:0). Najbolj je bilo napeto v Vancouvru, kjer je zmagovalca minute in 37 sekund pred koncem z drugim zadetkom na tekmi odločil 24-letni Švicar Sven Bärtschi.

Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja počivajo.