Patrik Laine NHL liga NHL Winnipeg Jets hokej

Četrtek, 20. 10. 2016, 7.15

LIGA NHL, 19. OKTOBER

Finski mladenič v glavni vlogi velikega preobrata Winnipega

Hokejisti Winnipega se morajo zahvaliti Patriku Lainu, ki je s tremi zadetki blestel na dvoboju s Toronto Maple Leafs. Dva zadetka sta bila še posebej pomembna.

Na začetku druge tretjine ni prav nič kazalo, da bo Winnipeg slavil zmago, saj so hokejisti Toronta v 27. minuti povedli s 4:0, nato pa se je zgodil velik preobrat. Tyler Myers je znižal na 1:4 in soigralce na drugi odmor popeljal z –3.

V začetku tretje tretjine je finski up, drugi na junijskem naboru Patrik Laine zadel za 2:4, Mark Scheifele pa je v 47. minuti s tretjim zadetkom Winnipega poskrbel za napeto končnico. Minuto pred koncem rednega dela je Laine udaril še drugič in izsilil podaljšek, v katerem je v tretji minuti spet stopil v središče pozornosti ter zadel zmagoviti gol za popoln preobrat gostiteljev. To je bil prvi hat-trick 18-letnega krilnega napadalca, ki je dobil premierni obračun s številko ena letošnjega nabora Austinom Matthewsom.

"Prvi dve tretjini smo igrali res slabo, vključno z mano. Nikoli ne bi smeli dopustiti nasprotniku, da zadene štirikrat, in šele nato začeti igrati. V zadnji tretjini pa smo bili odlični," je bil po koncu zadovoljen Laine.

Rdeča krila do zmage z razpoloženim Howardom na čelu

Na drugi današnji tekmi so hokejisti Detroit Red Wings z 2:1 v gosteh premagali New York Rangers, ki so z zadetkom Mike Zibanejada povedli že po dobri minuti igre. Rdeča krila so v drugem delu izenačila z golom Thomasa Vaneka, zmago pa jim je v zadnjem delu prinesel Drew Miller. Rangers so bili sicer strelsko bolj razpoloženi (33:18 – razmerje v strelih), a je njihove napade odlično zaustavljal Jimmy Howard, medtem ko je Henrik Lundqvist zaustavil 16 strelov od 18.