Četrtek, 19. 1. 2017, 7.10

Liga NHL, 18. januar

Kopitar se je vrnil po bolezni, a s soigralci zaman lovil podaljšek

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so na domačih tleh z 2:3 priznali premoč kalifornijskim tekmecem iz San Joseja. Na delu je bil tudi Anže Kopitar, ki je zaradi trebušne viroze izpustil srečanje s Tampa Bay Lightning.

"Počutim se dovolj močnega za igro," je za LA Kings Insider pred tekmo dejal slovenski hokejist, ki mu je v zadnjih dneh ponagajalo zdravje: "Še kozarec vode sem komaj popil, spal le dve uri … Raven energije je bila tako nizka, da bi bilo nesmiselno igrati. Ekipa ne bi imela veliko od tega, če bi prišel na tekmo, morda odigral eno tretjino, nato pa rekel, da ne morem več. Ob tem bi lahko okužil še koga iz slačilnice. A zdaj sem pripravljen."

Spet hitro v zaostanku

Kopitar je po tekmi prisilnega počitka zaigral proti kalifornijskim rivalom San Jose Sharks. Kralji so si želeli preskočiti tekmeca, saj se borijo za končnico, trenutno pa so na osmem mestu, ki še pelje v izločilne boje. Slovenski hokejist je igral 18 minut, v tem času pa se mu ni uspelo vpisati v statistiko.

Gostje so bili večino časa v prednosti. Povedli so že v četrti minuti, ko je Petra Budaja premagal Brent Burns, prvo tretjino so dobili z 2:1, v drugi so prek Joeja Pavelskega prednost zvišali na 3:1. Kraljem je v 56. minuti nekaj upanja z znižanjem na 2:3 vrnil Marian Gaborik, a so Morski psi zdržali vse napade domačih in preprečili podaljšek.

Ključni člani bi morali narediti razliko

Trener Kraljev Darryl Sutter želi, da bi najpomembnejši hokejisti moštva v ključnih trenutkih povlekli voz v zmagovito smer. | Foto: Getty Images Trener Kraljev Darryl Sutter želi, da bi najpomembnejši hokejisti moštva v ključnih trenutkih povlekli voz v zmagovito smer. Foto: Getty Images

"Začeli nismo najbolje, a nato smo se vrnili v igro. V zadnji tretjini smo prejeli nepotreben zadetek, potem ko smo izgubili sodniški met, oni pa so imeli igralca več. Iz takšnega položaja zadetka nismo prejeli že dolgo. Žalostno. Kljub temu nas je Gabby (Marian Gaborik, op. a.) spet približal. Ko je rezultat tako tesen v zadnji tretjini, morajo tvoji najboljši hokejisti stopiti v ospredje in narediti razliko. Morajo znati zadeti. V zadnjih tekmah ob Jeffu (Carterju, op. a.) ni bilo veliko takih," je po porazu dejal strateg Kraljev Darryl Sutter.

Doma si želiš napolniti samozavest, a jim to ni uspelo

LA Kings so sedem tekem dolg domači niz tekem končali s tremi zmagami in štirimi porazi, kar je skromnejši izkupiček od načrtovanega. "Ko imaš toliko tekem zapored doma, si vsekakor želiš uspešnega niza. Nam to ni uspelo. Vsaka ekipa si želi biti doma močna in si v svoji dvorani zgraditi samozavest. Bili smo manj kot polovično uspešni, kar je daleč od naših načrtov," je pred serijo petih gostovanj dejal Tanner Pearson, ki si želi, da bi večkrat povedli prvi in jim ne bi bilo treba tolikokrat loviti tekmecev.

Nova priložnost kalifornijsko ekipo čaka v noči na nedeljo po slovenskem času, ko bo gostovala pri New York Islanders.

Naftarji so jim pobegnili

Boj v pacifiški diviziji se vse bolj zaostruje. Edmonton Oilers so po zmagi nad Florido Kraljem ušli za devet točk (dve tekmi več), San Jose pa ima osem točk prednosti. Zmagala je še ena ekipa, ki ogroža končnico LA Kings, Winnipeg je serijo porazov končal proti Arizoni.

Pittsburgh je v derbiju večera premagal Montreal, Detroit pa po kazenskih strelih Boston.

Montreal Canadiens : Pittsburgh Penguins 1:4