Petek, 18. 11. 2016, 7.10

Liga NHL, 17. november

Kralji končno nazdravili zmagi v ligi NHL, huda poškodba kapetana Tampe

Los Angeles Kings Edmonton Oilers | Foto Reuters

Moštvo Los Angeles Kings se je znova vrnilo v zmagovalne tirnice. Na domačem ledu so s 4:2 premagali Edmonton Oilers. Kapetan kraljev Slovenec Anže Kopitar zaradi poškodbe še ni mogel pomagati soigralcem.

Slovenski hokejski legionar Anže Kopitar se je poškodoval 12. novembra na gostovanju v kanadski Ottawi, uradno gre za poškodbo zgornjega dela telesa ter je tako izpustil svojo še tretjo tekmo.

Kralji so na ledu Staples Centra zagospodarili že v prvi tretjini. Po petih minutah dvoboja je mrežo tekmecev zatresel Derek Forbot, nekaj več kot dve minuti kasneje je bil uspešen Tyler Toffoli. Kralji so v drugi tretjini, v prvih devetih minutah tretjine, dovolili, da so se naftarji vrnili in izenačili, zadela sta Darnell Nurse in Oscar Klefbom. A so kralji v 30. minuti po zaslugi Jeffa Carterja znova povedli. Končni izid je v 54. minuti postavil Devin Setoguchi.

Edmonton tako nadaljuje negativno statistiko gostovanj v Los Angeles, ki so naftarje na svojem ledu ugnali že desetič zaporedoma.

Vrhunci srečanja v Los Angelesu:

"Odlično smo odprli tekmo, kar je zelo pomembno. Čeprav nas je nato malce 'odneslo', so fantje, kot je Cart (Jeff Carter), znali odgovoriti in nas vrniti v vodstvo. Mislim, da smo dobro igrali s ploščkom, podpirali eden drugega. Imamo veliko dobrih napadalcev, ki so tokrat prispevali pomembne zadetke. Pomembno je, da smo končali negativno serijo," je bil z rezultatom zadovoljen strelec prvega zadetka Derek Forbot.

Kralji ostajajo v Los Angelesu. V noči na nedeljo bodo gostili New Jersey Devils, nato pa v nedeljo sledi še mestni derbi z Anaheim Ducks, ki je ponoči po srednjeevropskem času premagal vrage s 3:2.

Stamkos na dolgotrajno bolniško

Kapetan Tampa Bay Lightning Steven Stamkos je spet poškodovan. | Foto: Reuters Kapetan Tampa Bay Lightning Steven Stamkos je spet poškodovan. Foto: Reuters

Kapetan ekipe Tampa Bay Lighting iz severnoameriške lige NHL Steven Stamkos bo zaradi poškodovanega kolena, strgal si je meniskus, manjkal do pol leta, poročajo ameriški mediji. Stamkos bo v kratkem odpotoval v Colorado, kjer ga bo pregledal specialist za kolena Robert LaPrade.

Tampa Bay je sporočila, da do nadaljnjega ne bo računala na Stamkosa, ker je poškodovan, do poškodbe pa je prišlo na zadnji tekmi proti Detroitu.

Polom Floride v Kanadi

Buffalo Sabres je kot domačin moral priznati premoč Tampa Bay Lightning, ki je slavila s 4:1, ekipa Philadelphia Flyers pa je bila na domačem ledu popolna uganka za Winnipeg Jets (5:2).

Toronto Maple Leafs niso pustili dihati hokejistom Florida Panthers, ki jih je v Kanadi pričakala prava "kanonada" in polom, izgubili so s kar 1:6. Po drugi je imela Ottawa Senators sila slab večer proti Nashville Predators, ki so v gosteh slavili s 5:1. Obračun v St. Louisu med Blues in San Jose Sharks je pripadel domačim hokejistom iz St. Louisa, ki so slavili s 3:2.

Devan Dubnyk je s 25 obrambami predstavljal nerešljivo uganko za Boston Bruins, ki je v gosteh z 0:1 klonil proti Minnesota Wild. Dubnyk je vpisal še četrti shutout v tej sezoni, s čimer je na vrhu lestvice. Mikael Granlund je zadel 45 sekund pred koncem obračuna za zmago Minnesote.

Hokejisti Dallas Stars so doma s 3:2 premagali Colorado Avalanche. Edina tekma, ki se ni končala po rednem delu, je bila v Vancouverju, kjer so tamkajšnji domačini Canucks Arizono Coyotes odpravili s 3:2. Odločilni gol je dal Ben Hutton.

Buffalo Sabres : Tampa Bay Lightning 1:4