Četrtek, 18. 3. 2021, 7.16

Liga NHL, 17. marec

Kopitar v polno z drugega dela igrišča, nore minute Šveda #video

2

Anže Kopitar | Anže Kopitar se je tako veselil zadetka v druščini Adriana Kempeja in Drewa Doughtyja. | Foto Guliverimage

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je pomagal Los Angeles Kings do zmage nad St. Louis Blues (4:1) z zadetkom in podajo. Na lestvici najboljših strelcev in podajalcev v ligi NHL zaostaja le za šestimi igralci. New York Rangers so se kar s z 9:0 znesli nad Philadelphio, kar šest točk, vse je zbral v drugi tretjini, pa je prispeval Šved Mika Zibanejad.

Kraljem gre v tej sezoni, v kateri so se proti St. Louis Blues pomerili že sedemkrat, odlično. V noči na četrtek so pozdravili že peto zmago nad tekmecem. Bilo je s 4:1, Anže Kopitar pa je imel prst vmes pri prvem in zadnjem zadetku. Pri prvem je prispeval asistenco, bila je že njegova 26. v tej sezoni, natanko 100 sekund pred koncem pa je z drugega dela igrišča zadel prazno mrežo tekmeca, navdušil z natančnostjo strela in postavil končni rezultat.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu, zadetek Kopitarja pri 4:47:

To je bil njegov osmi zadetek v tej sezoni, podajo pa mu je prispeval vratar Calvin Petersen. Hrušičan je prebil na ledu 19 minut in pol, v tem obdobju pa trikrat streljal na vrata. Zadetek in podajo za Los Angeles je proti St. Louisu vknjižil tudi Trevor Moore.

Hokejisti Los Angelesa bi morali sicer palice z St. Louisom prekrižati že v noči na torek, a so zaradi snežnega meteža obtičali v Denverju v Koloradu. Kralji v skupini West s 30 točkami zasedajo peto mesto. Vodilni Las Vegas vodi v skupini z 41 točkami. Vegas je tudi naslednji tekmec Los Angelesa. Dvoboj bo odigran v noči na nedeljo.

Izjemna predstava Mike Zibanejada:

Najvišjo zmago večera so dosegli New York Rangers. Tekmece iz Philadelphie so ponižali z 9:0, po tri zadetke in asistence pa je prispeval Šved Mika Zibanejad, 27-letni sin Iranca in Finke, ki se od leta 2016 dokazuje pri enem izmed dveh newyorških klubov, ki nastopata v ligi NHL. Rangers so v drugi tretjini dali kar sedem zadetkov! Zibanejad je v njej zbral vseh šest točk in ponovil podvig, ki ga je v ligi NHL pred več kot 42 leti kot prvi dosegel nekdanji hokejist New York Islanders Bryan Trottier. To mu je uspelo na mestnem obračunu proti Rangers.

T Dejan Kontrec
Sportal Majski test za prihodnje leto in upanje na sprejetje slovenskega predloga

** po kazenskih strelih

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:
1. Vegas         20   6    1   90:61    41
2. Minnesota     18   8    1   86:64    37
3. Colorado      17   8    2   86:64    36
4. St Louis      14  10    5   89:96    33
5. Los Angeles   12  10    6   83:79    30
6. Arizona       12  13    4   70:88    28
7. San Jose      11  13    3   80:96    25
8. Anaheim        8  16    6   67:103   22