Nedelja, 18. 12. 2016, 7.31

Liga NHL, 17. december

Pittsburgh po podaljšku izgubil v Torontu

pittsburgh toronto | Foto Reuters

Aktualni prvaki lige NHL Pittsburgh Penguins so doživeli drugi poraz zapored. Tokrat je zanj poskrbel Toronto.

Hokejisti Toronto Maple Leafs, ki so šele na 13. mestu vzhodnega dela severnoameriške lige NHL, so doma z 2:1 po podaljšku presenetili vodilno moštvo tega dela lige Pittsburgh Penguins, ki ima 45 točk tako kot igralci New York Rangers, ki so v gosteh po kazenskih strelih z 2:1 ugnali Nashville Predators.

Na čelu lige je sedaj vodilno moštvo zahodnega dela Chicago Blackhawks, ki je v gosteh s 6:4 premagalo St. Louis Blues in ima 46 točk. Le dve točki manj imajo igralci Montreal Canadiens, ki so z 2:1 na gostovanju odpravili Washington Capitals. Los Angales Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bodo v noči na ponedeljek po slovenskem času igrali v Bostonu.

V Torontu je po dveh minutah dodatnega dela igre dvoboj odločil Jake Gardiner, njegov soigralec Frederik Andersen pa je ubranil 33 strelov; domači so s tem po treh porazih v nizu prišli do nove zmage. Igrali so veliko bolj napadalno kot tekmeci in gosti se lahko za točko zahvalijo čuvaju mreže Marc-Andreju Fleuryju, ki je zaustavil kar 47 poskusov domačih.

V vratih ekipe Rangers je tokrat namesto Anttija Raante drugič zapored stal Šved Henrik Lundqvist in zaustavil 31 strelov; na omenjenih dveh tekmah je tako dobil le en gol. Jimmy Vesey in Mats Zuccarello sta zadela v kazenskih strelih za zmago gostov iz New Yorka, ki so slavili petič na zadnjih šestih tekmah.