Četrtek, 17. 11. 2016, 7.30

Liga NHL, 16. november

Ovečkin in druščina razbili prvake iz Pittsburgha

Washington Capitals | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so se branilci naslova Pittsburgh Penguins ustavili v ameriškem glavnem mestu, kjer pa so naleteli na razpoložene domačine. Ti so jih odpravili s kar 7:1.

V Washingtonu je bilo vse v znamenju dvojice Bäckström - T.J. Oshie. Dva gola je prispeval tudi Oshie, ki je vsega skupaj končal s štirimi točkami na računu, saj je bil podajalec tudi pri dveh zadetkih.

Washington je pred začetkom druge tretjine vodil že z razliko 4:0, v prvi tretjini sta zadela Oshie in Bäckström, v drugi tretjini se je na seznam strelcev vpisal Dimitrij Orlov. V zadnji tretjini pa so zadeli še Justin Williams, Aleksander Ovečkin, izid pa je postavil Bäckström.

Častni zadetek za aktualne lastnike prestižnega Stanleyjevega pokala je prispeval Phil Kassel.

Calgary po podaljšku

Tekma v Calgaryju v kanadski provinci Alberta se je končala po podaljšku. Češki reprezentant Michael Frolik je razveselil navijače domačega kolektiva, ko je zadel v prvi minuti podaljška za zmago Calgary Flames z 2:1 proti Arizona Coyotes.

6. San Jose    16 -        18
7. Minnesota    15 -        17