Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Sobota, 17. 12. 2016, 6.39

Liga NHL, 16. december

Kopitarjevi po nogometno končali zmagoviti niz prvakov

Los Angeles Kings Pittsburgh penguins | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings slavijo še drugo zmago v dobrem dnevu. Na gostovanju pri aktualnih prvakih Pittsburgh Penguins so v podaljšku zmagali z 0:1 in končali sedem tekem dolg niz zmag pingvinov.

Gledalci v areni PPG Paints so morali na prvi in edini zadetek počakati vse do 62. minute, ko je domačega vratarja Matta Murrayja ugnal junak zmage v Detroitu Tyler Toffoli in Kraljem prinesel zmago.

Pittsburgh je prevladoval predvsem v drugi tretjini, ko je proti vratom izjemno razpoloženega vratarja Petra Budaja sprožil kar 20 strelov, a se slovaški čuvaj mreže ni dal. Zaustavil je skupaj 39 strelov pingvinov, medtem ko so hokejisti Los Angeles Kings proti Murrayju sprožili 28 strelov in enkrat zadeli.

Anže Kopitar je na ledu preživel dobrih 21 minut in trikrat streljal na vrata gostiteljev.

Ni bila prav lepa, a prepotrebne točke so na računu

"Vesel sem bil, da sem dobil priložnost za igro. Za našo ekipo je bil velik izziv igrati v tako vroči dvorani. Zadnjih deset oziroma sedem tekem je bil Pittsburgh odličen. Ni bila prav lepa zmaga, a osvojili smo dve veliki točki," se je smejalo Budaju.

Toffoli ga je dopolnil z besedami: "Po porazu pri Buffalu (pred dvema tekmama, op. a.) smo resnično hoteli stopiti korak naprej. Ne le v igri pet na pet, ampak tudi ob igralcu manj in ob drugih elementih. To nam je tokrat uspelo, ob tem pa nam je pomagal še izjemni Budaj. Imamo zmago, gremo naprej."

Anže Kopitar bo s soigralci spet na delu že v nedeljo, ko bodo gostovali pri Bostonu. | Foto: Reuters Anže Kopitar bo s soigralci spet na delu že v nedeljo, ko bodo gostovali pri Bostonu. Foto: Reuters

Kralji bodo četrto tekmo od devetih zaporednih v gosteh odigrali v nedelji ob 19. uri po slovenskem času, ko jim bodo nasproti stali člani Boston Bruins.

San Jose se drži na vrhu Pacifika

Po podaljšku so slavili tudi hokejisti Buffala, ki so s 3:2 premagali NY Islanders, še bolj vroče pa je bilo pri Carolini, ki je Washingtonu premoč priznala šele po kazenskih strelih.

Morski psi iz San Joseja po zmagi nad Montrealom držijo prvo mesto pacifiške divizije. Vancouver je niz treh porazov prekinil z zmago nad na Tampo, Columbus je bil uspešnejši od Calgaryja, Florida pa od Colorada.