Sreda, 16. 11. 2016, 7.00

Liga NHL, 15. november

Kralje šokirala v 22 sekundah

Los Angeles Kings Colorado Avalanche | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings se z gostovanja v Koloradu vračajo praznih rok. Brez pomoči kapetana Anžeta Kopitarja, ki zaradi poškodbe roke ni kandidiral za srečanje, so izgubili z 1:4 in nanizali četrti zaporedni poraz. New York Rangers so osvojili Vancouver z mogočnih 7:2, Toronto je s teniškim rezultatom 6:2 odpravil Nashville.

Kralji iz Los Angelesa so na gostovanju v Denverju izgubili z 1:4, najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar pa zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za srečanje. Izpustil je še drugo tekmo zapored. Njegovi soigralci so si priigrali številne priložnosti, a je v vratih Colorada blestel Rus Semjon Varlamov. Ubranil je kar 32 strelov in soigralcem tlakoval pot do pomembne zmage.

Vrhunci tekme v Denverju:

Los Angeles je doživel šok na začetku druge tretjine, ko sta Patrick Wiercioch in Rene Bourque zadela v polno v razmiku 22 sekund. Colorado je prišel do prednosti z 2:0. Dustin Brown je v izdihljajih druge tretjine vrnil goste v igro (1:2), a je Colorado odgovoril z dvema zadetkoma in prepričljivo zmago s 4:1. Njegovi navijači so čakali kar 12 tekem, da so spremljali dvoboj, v katerem so ljubljenci na ledu dosegli več kot tri zadetke.

Ameriški mediji poročajo, da naj bi se Hrušičan vrnil v ekipo v noči na četrtek, ko bo Los Angeles po dolgem času odigral srečanje pred domačimi gledalci. V Kalifornijo prihaja Edmonton.

V pestrem večeru v ligi NHL je strelsko izstopal James Van Riemsdyk. Levi krilni napadalec Toronta se je znesel nad Nashvillom in dosegel trojček (hat-trick). Njegovo moštvo je zmagalo s 6:2, pod kar štiri podaje pa se je podpisal Tyler Bozak

Colorado Avalanche : Los Angeles Kings 4:1