Vegas Golden Knights Dallas Stars New York Rangers Calgary Flames liga NHL

Sobota, 16. 3. 2019, 7.17

Liga NHL, 15. marec

Toronto slavil na festivalu zadetkov, Američan junak vrnitve Calgaryja na vrh

Jake Muzzin | Jake Muzzin je ob zmagi Toronta dvakrat zadel in podal. | Foto Reuters

Jake Muzzin je ob zmagi Toronta dvakrat zadel in podal.

Hokejisti Toronto Maple Leafs so s 7:6 premagali Philadelphia Flyerse in skočili na tretje mesto vzhodne konference. Z dvema zadetkoma in podajo je bil pri zmagovalcih junak tekme Jake Muzzin, pri poražencih se je izkazal ameriški napadalec James Van Riemsdyk, ki je dosegel tri zadetke.

Derbi večera med Dallas Starsi in podprvakom iz Vegasa je pripadel slednjemu. Hokejisti iz prestolnice igralništva so povedli že po 18 sekundah, domači pa so že štiri minute pozneje izenačili. Vegas je imel v drugi tretjini na voljo kazenski strel, a ga ni izkoristil, je pa prek Ryana Reavesa spet povedel v začetku zadnje tretjine in na koncu slavil z 2:1. Vratar Vegasa Marc-Andre Fleury je zbral 40 obramb.

Še bolj tesno je bilo v Vancouvru, kjer so Canucksi po kazenskih strelih izgubili z New Jersey Devilsi (2:3), odločilni gol je v sedmi seriji zadel Damon Severson.

Američan blestel ob vrnitvi Calgaryja na prvo mesto

Calgary Flames so doma s 5:1 odpravili New York Rangerse, prav pri vseh zadetkih je sodeloval 21-letni Američan Matthew Tkachuk (dosegel je dva zadetka, tudi zmagovitega, in tri podaje). Kanadsko moštvo je spet vodilno na zahodu.

Matthew Tkachuk je ob zmagi Clagaryja nad NY Rangersi s 5:1 sodeloval ob vseh zadetkih. | Foto: Reuters Matthew Tkachuk je ob zmagi Clagaryja nad NY Rangersi s 5:1 sodeloval ob vseh zadetkih. Foto: Reuters

Colorado se je v boju za končnico opekel s predzadnjo ekipo zahodne konference, Anaheimom, ki je slavil s 5:3.

Columbus Blue Jackets so gostili Carolina Hurricanese in slavili s 3:0. Levji delež k zmagi je prispeval domači vratar Sergej Bobrovski. Zaustavil je vseh 46 strelov gostov, Columbus jih je sprožil le 20.

LA Kings Anžeta Kopitarja se bodo zvečer (ob 21. uri po našem času) spopadli s Florida Panthersi.