Liga NHL, 14. januar

Anže Kopitar ob zmagi uporabil nogometne veščine #video

1

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

V noči na nedeljo so v hokejski ligi NHL ofigrali 11 srečanj. Na delu so bili tudi Kopitarjevi Los Angeles Kings, ki so gostili Winnipeg Jets. Tekmo so z zadetkom v podaljšku s 3:2 dobili Kralji, eden od bolj zaslužnih za zmago je bil Anže Kopitar.

Hokejisti Los Angeles Kings so se morali tokrat pošteno potruditi za pomembno zmago nad Winnipegom, ki so mu v boju za končnico ušli za štiri točke.

Srečanje se je začelo po željah gostiteljev, že v četrti minuti so povedli z golom Mariana Gaborika, a nato sta Drew Stafford v 36. in Dustin Byfuglien v 48. minuti, obakrat ob igralcu več na ledu, poskrbela za vodstvo Kanadčanov. Kraljem je podaljšek v 55. minuti zagotovil Dustin Brown.

Tega je v 62. minuti odločil Jeff Carter. Veliko delo pri zmagovitem zadetku je opravil Anže Kopitar, ki je podal ob prav vseh treh golih Kalifornijcev. Kapetan Kraljev je pred modro črto priboril plošček, uporabil nekaj nogometnih veščin, z drsalko plošček podal do Jakea Muzzina, ta pa do letos najbolj učinkovitega Kralja Carterja, ki  je zadel za novi pomembni točki.

Trojica, ki je sodelovala pri zmagovitem zadetku. | Foto: Reuters Trojica, ki je sodelovala pri zmagovitem zadetku. Foto: Reuters

Kopitar je tisti, ki ustvarja igro

"Kopitar je tisti hokejist, ki ustvarja igro. Mislim, da je igral z nogo. Takšne veščine, takšni vložki ga ločujejo od večine naše ekipe," je Kopitarja pohvalil Brown, obema pa je nekaj hvalnic namenil tudi Muzzin: "Odlična sta bila. Lepo je videti kemijo. Ne vem, kaj točno se je dogajalo, a bilo je odlično."

To je bila njihova peta zmaga na sedmih tekmah. Naslednja tekma jih čaka v ponedeljek zvečer, ko bodo gostili Tampa Bay Lightning.

VIdeo zmagovitega zadetka:

Marchand s petimi točkami, Minnesota na vrh zahoda

Izjemen dan je za Bradom Marchandom, ki je Bostonu do zmage s 6:3 nad Philadelphio pomagal s petimi točkami (dva zadetka, tri podaje). Najvišjo zmago (4:0) so na terenu San Joseja slavili oklepniki St. Louis Blues, ki so imeli v vratih razpoloženega Carterja Huttona. Ob zmagi Anaheim Ducks (3:0) nad Arizono je svoja vrata zaklenil tudi Jonathan Bernier.

Minnesota Wild je s tesno zmago pri Dallasu (5:4) na vrhu zahoda prehitela Chicago.

Liga NHL, 14. januar:

Los Angeles Kings : Winnipeg Jets 3:2*
Brown, Carter, Gaborik (Anže Kopitar 3 podaje, igral slabih 23 minut) ; Byfuglien, Stafford

Boston Bruins : Philadelphia Flyers 6:3