Ponedeljek, 13. 3. 2017, 7.35

Liga NHL, 12. marec

Nepozaben večer vratarja Chicaga #video

NHL Chicago Minnesota | Foto Reuters

Hokejisti Chicago Blackhawks so na velikem derbiju zahodne konference premagali Minnesoto in se približali prvemu mestu na točko zaostanka. Najvišja zmaga večera je pripadla San Joseju.

Hokejisti Chicaga so se veselili dragocene zmage v boju za prvo mesto na zahodnem delu razpredelnice lige NHL. Prekinili so niz dveh zaporednih porazov. Blestel je vratar Corey Crawford. Ubranil je kar 42 strelov, največ v tej sezoni, in si prislužil naziv igralca tekme.

Vrhunci derbija v Chicagu:

V noči na ponedeljek je bilo najbolj razburljivo v Chicagu, kjer sta Patrick Kane in Artemi Panarin že po petih minutah igre domačo ekipo popeljala do vodstva z 2:0. Erik Staal je do konca uvodne tretjine goste vrnil v igro, v drugi tretjini pa je za Chicago v polno zadel Trevor van Riemsdyk. Takoj na začetku zadnje tretjini je Mikael Granlund znižal izid na 2:3, zmago Chicaga pa je v 54. minuti potrdil Marian Hossa.

Mark Edmonton v kanadskem obračunu

Milan Lucic je v peti minuti druge tretjine dosegel prvi zadetek na tekmi v kanadskem obračunu, nato pa sta mreži do 54. minuti ostali nedotaknjeni. V zadnjih šestih minutah pa so domačini doživeli pravi mrk v režiji gostov iz Montreala. Zanje sta bila usodna predvsem Paul Byron in Max Pacioretty, ki sta po dvakrat premagala Cama Talbota.

V manjši krizi, ki pa zanje ni usodna, so hokejisti Washingtona, saj so v Anaheimu izgubili še četrtič zapored. Kljub temu imajo še vedno najboljši izkupiček v ligi NHL. V Anaheimu je bil zanje usoden predvsem Corey Perry, ki je v prvi polovici druge tretjine dvakrat zapored premagal Bradena Holtbyja, nato pa je 28 sekund po drugem zadetku Perryja v polno zadel še Rickard Rakell.

New York Rangers je imel lahko delo na gostovanju v Detroitu, kjer se je z dvema goloma izkazal Ryan McDonagh, najvišjo zmago v noči na ponedeljek pa si je zagotovil San Jose, za katerega je prav tako dva gola dosegel Joe Pavelski.

Pomemben izpit za Kopitarjeve

Edini Slovenec v ligi NHL Anže Kopitar bo v noči na torek z Los Angeles Kings igral pomembno tekmo v St. Louisu, ki ima v boju za osmo mesto tri točke več.