Petek, 13. 1. 2017, 7.00

Liga NHL, 12. januar

Pri Kopitarjevih odjeknila petarda

Los Angeles Kings | Foto Reuters

V noči na petek so hokejisti Los Angeles Kings gladko preskočili oviro, ki je slišala na ime St. Louis Blues. Anže Kopitar in druščina so s petardo (5:1) poslali tekmece domov. Hrušičan je prispeval podajo.

Kralji so glavnino dela naredili v prvih 26 minutah, ko so vodili že s 4:0. Dvakrat je zadel Jake Muzzin, svoj delež pa sta prispevala še Trevor Lewis in Tanner Pearson. Zadnji je na koncu postavil tudi končni izid 5:1.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu prebil skoraj 19 minut, v statistiko pa je vpisal podajo, ko je Muzzin povišal vodstvo na 3:0. Med strelce se tokrat ni vpisal, saj na gol ni sprožil nobenega ploščka.

Z zmago so se Kalifornijci utrdili na osmem mestu zahodne konference, ki še pelje v končnico najmočnejše lige na svetu.

Odločilen je bil dober začetek

"Po k visoki zmagi smo tlakovali že povsem na začetku (Muzzin je zadel v 4. minuti, op. a.). Zadnje čase tekem nismo začenjali najbolje, že v prvi tretjini smo prejemali kar nekaj zadetkov, tako da smo se bolj osredotočili na štart. Želeli smo prvi zadetek in vodstvo, kar nam je uspelo. Takoj smo imeli igralca več, kar smo izkoristili, ob koncu tretjini pa zadeli še drugič. Tako moramo nadaljevati," je recept, ki je tokrat peljal k zmagi, opisal strelec dveh zadetkov Muzzin.

Ta na podoben razplet upa tudi za sobotno tekmo, ko bodo Kralji gostili Winnipeg.

Visoka zmaga Minnesote

Najvišja zmaga večera je pripadla hokejistom Minnesote, ki so s kar 7:1 odpihnili kanadski Montreal.

Edini, ki jim je na devetih tekmah uspelo zmagati v gosteh, pa so bili Rački iz Anaheima.

Philadelphia Flyers  : Vancouver Canucks 5:4 /kazenski streli/